bestond hoofdzakelijk uit het bezoeken en beschrijven van potenti ële gemeentelijke monumenten, adviezen geven aan monumenten commissies en schoonheidscommissies, architectuurhistorisch onderzoek en redactiewerk. Het Haarlems Dagblad wijdde op 7 januari 1987 een artikel aan haar initiatief! Loes en ik werkten voor haar bedrijf nauwelijks samen. Er zijn een paar uitzonderingen. In 1987 werkten we aan het boekje Geworteld in een oude stadsgracht: driehonderd jaar Nassauplein ter gelegenheid van de heropening van het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. In dezelfde tijd maakten we voor het Haarlems Gildehuis een audio visual, waarvoor we naar Frankrijk moesten. Een derde project was de publicatie Recht in het hart van Haarlem ter gelegenheid van de opening in 1987 van het nieuwe justitiecomplex aan de Jansstraat. Loes verzorgde de uitgave met Mike de Wijs van de uitgeverij De Vrieseborch en met mevr. H. Th. Van den Haak-Taggenbrock voerden wij de redactie. Ook de verantwoordelijke architecten, ir. L. Bolt en mevr. Ir. G. Bolt-Schellenberg werkten aan de inhoud mee. In 1987 onderzocht Loes de (bouw)-geschiedenis van de pan den van Commandeur, Gedempte Oude Gracht 17-19 en stelde een brochure samen voor de klanten van Commandeur. In het Jaarboek Haerlem 1987 schreef zij een uitgebreid verslag over de restauratie van deze twee monumenten. Het initiatief van het bureau monumentenzorg om de Haarlemse hofjes in de schijnwerpers te zetten werd in 1988 voortgezet door de Stichting Haarlemse Hofjes met het boekje Hofjes in Haarlem. Loes verzorgde de inhoud en de productie ervan. Een tweede druk verscheen in 1991. Loes hield ook veel lezingen over de Haarlemse hofjes. Op 28 september 1988 trad zij toe als redactielid van de redactie van het Jaarboek Haerlem. De redactievergaderingen bij Ab van der Steur waren haar favoriete redactievergaderingen. Zij had altijd veel te vertellen als ze thuis kwam. Loes was redactielid tot 2003. Het thema voor de Open Monumentendagen Haarlem 1988 was restauratie en renovatie. Daarvoor werd de medewerking van Haarlemse aannemers en architecten gevraagd. Loes werd door hen ingehuurd. Zij werkte mee aan de tentoonstelling en een bro chure Wegens verbouwing geopend, Aannemers en architecten restaureren en renoveren in Haarlem en produceerde een audiovi suele presentatie. Van 1989 tot iggrwerkte Loes, weer als beeldre dactrice, aan de vervolgserie van Ach Lieve Tijd. Ook deze serie NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 273