Als de Dag van Gisteren werd een succes. Rond die tijd werd het Bedrijf Openbare Werken gereorganiseerd. Dat gaf heel veel onrust op de monumentenwerkvloer en daardoor ook in onze privésfeer. Ik zette thuis de boel extra op stelten door, samen met Piet Roos, het abc aan het Groot Heiligland te starten. Loes heeft weinig ondersteuning in het abc gegeven. Wel werkte ze mee aan twee publicaties van de Werkgroep Architectuur Haarlem; de Architec tuurgids van Haarlem (1992) en het boek Het Winkelgezicht van Haarlem (1994). Voor het tijdschrift Heemschut in 1995 schreef Loes een artikel over winkelarchitectuur in Haarlem. In 1992 vierde Woning Vereniging Randstad haar 75 jaar bestaan. De toenmalige enthousiaste voorzitter, Wim van Lienden vroeg Loes om mede werking aan dit jubileum. Zij schreef het artikel 'Randstad: 75 jaar (meer dan) een dak boven je hoofd' in de huisuitgave Van Huis Uit, nr. 3, september 1993. In 1992 werd door een aantal Haarlemliefhebbers, waaronder Wal ter Schelfhout en Henk Vijn, de Stichting Haarlems Biergenoot schap opgericht. Loes was secretaris. In 1994 schreef zij in het per soneelsblad De Klinker van Openbare Werken, het artikel Haarlems Jopenbier stroomt weer uit de tap. Tijdens het 750-jarig bestaan van Haarlem in 1996 presenteerde de stichting vier ver schillende Haarlemse bieren. Loes werkte met heel veel plezier aan dit project mee en nam vaak proefbrouwsels mee naar huis. Loes heeft, samen met Walter Schelfhout, ook menig Haarlems Jopen- biertje staan tappen tijdens de Haarlemse Culinaire dagen. Met het verzelfstandigen van de productie van het Haarlem Jopenbier onder leiding van Michel Ordeman heeft Loes zich geleidelijk teruggetrokken. De gemeentelijke monumentencommissie werd in 1988 ingesteld en de enthousiaste commissieleden wilden zo snel mogelijk met het plaatsen van panden en objecten op de gemeentelijke monumen tenlijst aan de slag gaan. De ambtelijke ondersteuning rammelde echter door de interne problemen. Om de vaart erin te houden wer den externe architectuurhistorici zoals Loes Vroom, Wilfred van Leeuwen en Wim de Wagt ingehuurd voor het aanleveren van redengevende beschrijvingen. Zo ontstond de eerste lijst met circa tachtig gemeentelijke monumenten. De redengevende beschrijvin gen van Loes van de bebouwing aan de Zijlweg, tussen de Randweg en de grens met Overveen, verdwenen in een ambtelijke kast en bereikten b&w nooit. In januari 1994 ging een inventarisatie van het totale gemeentelijke oppervlak van start. Deze inventarisatie werd JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 274