In de omgeving van Haarlem was ze lid van een aantal monu mentencommissies (Akersloot (1998-2000) en Amstelveen (2003- 2005)). Ze was geruime tijd lid van de Noord-Hollandse Welstands commissie en lid van de Commissie Stedelijk Schoon van de gemeente Velsen (1995-2004). Vooral deze laatste commissie deed ze met veel plezier. In 1997 voerde zij de eindredactie voor de publicatie Monumentenrapport Nieuw IJmuiden. Voor het Steun punt Cultureel Erfgoed Noord-Holland werkte Loes aan het opstel len van de gemeentelijke monumentenlijst Velsen Noord en Zuid (2000) en die van Zaanstad (2002-2004). In 2001 actualiseerde zij de redengevende beschrijvingen voor de gemeentelijke monumenten lijst van IJmuiden (Oud en Nieuw Havens en sluizen), Driehuis- Velserbroek, Santpoort en Velsen. In maart 2005 was zij betrokken bij de Werkgroep Stedenbouw Centrumplan IJmuiden. Vanaf 2001 hadden wij een vaste plek in Frankrijk, vanwaar we altijd met nieuw opgedane energie terugkwamen. Wij trouwden eind 2002. Inmiddels was ik weer aan de slag bij de gemeente Haar lem en was het gemeentelijk bureau monumentenzorg opgeheven. Gaandeweg begreep ik er niets meer van en bereikten mijn motiva tie en interesse een absoluut dieptepunt. In 2004 volgde opnieuw problemen met de gemeente Haarlem, een periode van ziekte en, uiteindelijk, in 2006 eervol ontslag. Het was voor Loes toch al een heel drukke periode, waarin deze extra onrust niet bevorderlijk was voor haar privérust. Ook bij haar raakte toen de energie geleidelijk aan op. In het voorjaar van 2004 verlieten wij Haarlem en kochten een nieuwbouwhuis in Vianen. Ons geliefde huis in de Kleine Hout straat kwam te koop. De moeder van Loes sukkelde de laatste jaren met haar gezondheid en overleed op 4 november 2004. Loes ver loor daarna sterk aan gewicht, maar dat viel bijna niemand op of we dachten dat de afgelopen tijd daarvan de oorzaak was. We let ten misschien niet goed op en toen zij in juli 2005 plotseling haar stem kwijt raakte kwam zij bij de longarts terecht. Die had een onheilstijding voor haar en voor ons: Loes was ongeneeslijk ziek, longkanker met uitzaaiingen. In het avl in Amsterdam, waar een geweldig team mensen haar niet in de steek liet, werd zij gedurende anderhalf jaar liefdevol behandeld. Met welk een moed en geduld onderging ze dat. Tussen de behandelingen door ontsnapten we, samen met familieleden en vrienden, naar Frankrijk waarvan Loes steeds zei dat ze zich daar goed voelde in tegenstelling tot Neder land; daar was ze immers ziek! Tijdens de zomer van 2006 gaf Loes JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 276