7 Architectuurhistorica loes vroom op 54-jarige leeftijd overleden. Zij was betrokken bij een groot aantal publicaties over de bouwge schiedenis van Haarlem o.a. bij het boek Sterck en Weldoortim- mert, een standaardwerk over een kwart eeuw restaureren in Haar lem. Van 1988 tot 2003 maakte zij deel uit van de redactie van het Haerlem Jaarboek. Ook was ze een van de oprichters van het Haar lems Biergenootschap. Ruim tweeduizend lezers van Haarlems Dagblad bezoeken de open dag van de redactie in de nieuwe behuizing aan het Stationsplein. Er is een film over het maken van de krant en een speciale uitgave van bekers met historische Haarlemse gebouwen erop. 8 De oude binnenstad van Haarlem ontkomt aan een ramp omdat de Haarlemse brandweer een uitslaande brand bij restaurant Wilma Albert aan de Oude Groenmarkt snel onder controle heeft. De brand ontstond door problemen bij de afzuiginstallatie. Bij de brand vlogen de vonken tot over de Grote of St. Bavokerk. 9 Woningcorporatie Pré Wonen noemt het kraken van de voormalige kringloopwinkel De Schalk onfatsoenlijk. Pré Wonen heeft al een bestemming voor het pand en dreigt naar de rechter te stappen als de krakers het pand niet vrijwillig verlaten. Buurtbewoners rondom de Bouwmanstraat kraakten het pand. Ze willen er een speelplek voor hun kinderen van maken. Het pand is onderdeel van een schoolgebouw en staat al zestien maanden leeg. piet hein hupsch kondigt aan dat hij na 25 jaar het Mendelcollege per 1 oktober als rector gaat verlaten. Hij was 33 jaar toen hij als rector bij het Mendel begon. Hij gaat theologie studeren aan de Katholieke Theologische Universiteit in Tilburg. 10 De 27-jarige Spaarndamse die een aandeel had in de zogeheten 'snelkookpanmoord' wordt veroordeeld tot acht jaar gevangenis straf. De vrouw maakte het slachtoffer wijs dat ze zijn rug met crème zou insmeren. Hij ging op de grond liggen. Op dat moment sloeg de hoofddader zijn schedel in. Het hoofd van het slachtoffer werd in een snelkookpan uitgekookt. In de refter van het stadhuis opent een tentoonstelling van ambts ketens, ontworpen door scholieren van het Sancta Maria, de Scho- ter Scholengemeenschap en het Mendelcollege. Het initiatief voor het ontwerpen van een nieuwe burgemeestersketen is van marijke visser. Zij bedacht de opdracht: ontwerp een nieuwe ambtsketen voor de burgemeester van Haarlem. Er zijn ruim dertig zeer gevari eerde ontwerpen. lucas hirsch, een Haarlemse dichter (22) debuteert bij uitgeverij kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 279