De Arbeiderspers met zijn bundel Familie gebiedt. In 2005 won hij bij De Zingende Zaag in café Cicero een poëziewedstrijd. Dat leverde hem een optreden op bij de tweede Haarlemse Nachten, georganiseerd door stadsdichter george moormann. 16 Vincent's, het gaarkeukenrestaurant van de Vincentiusvereniging, gaat weer open. Vincent's sloot in november omdat er verlies werd geleden. Kok bert jacobs pacht de gaarkeuken en verzorgt maal tijden voor 5,25, dat is 50 cent goedkoper dan voorheen. 17 Aan de Haarlemse broers hakim (theatermaker) en karim (cineast) traïda is de e. du PERRONprijs toegekend. Deze prijs is een initia tief van de gemeente Tilburg en de Universiteit van Tilburg. De prijs (2500 euro) gaat jaarlijks naar mensen of instellingen die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor de bevordering van wederzijds begrip tussen bevolkingsgroepen in Nederland. Vandaag is het kijkdag bij de petrus lts in Parkwijk. De gemeente Haarlem doet de leegstaande school in de verkoop.Voor een toe komstige eigenaar ligt al een sloopvergunning klaar. De panden werd in 1958 ontworpen door de latere stadsarchitect nico ANDRIESSEN. 18 Beeldhouwer kees verkade schenkt een nieuwe bronzen kip aan verzorgingstehuis De Molenburg in Molenwijk. De vorige kip die het pleintje voor het tehuis sierde, werd op 17 januari gestolen. De laatste restanten van het archief van de cacao- en chocoladefa briek Droste zijn overgedragen aan het Noord-Hollands Archief. Het gaat om bouwtekeningen en documenten die betrekking heb ben op de uitbreiding van het bedrijf in de Waarderpolder. 19 In de Industriehaven in de Waarderpolder wordt het lichaam gevonden van daen hopman. De 19-jarige student uit Bennebroek verdween op nieuwjaarsnacht na een oudejaarsavondfeest in de nabijgelegen Lichtfabriek. Wekenlang is onophoudelijk naar het lichaam gezocht. 21 In de nieuwe Koningkerk aan de Kloppersingel is de eerste dienst gehouden van de Evangelische Gemeente Zuiderkapel. De kerk is in de plaats gekomen van de oude Koningkerk, die op 23 maart 2003 geheel afbrandde. Drie brandweerlieden kwamen daarbij om het leven. Tegenover de kerk staat een klein monument ter nage dachtenis. 23 De Vogelwerkgroep Zuid-Kennemerland richt een jeugdvogelgroep op. Doel daarvan is de jeugd nadrukkelijk bij de natuur te betrek ken. 25 Op het terrein van Connexxion, (het vroegere NZH-terrein) aan de 278 jaarboek haerlem 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 280