bouw van een stadskantoor in Schalkwijk definitief van de baan. Uiterlijk in 2012 krijgen de ambtenaren hun onderkomen in het dan verbouwde postkantoor en in nieuwbouw aan de Raaks. De huidige Publiekshal op de hoek van Zijlsingel en Zijlweg, gebouw Koning stem en de ruimte in het Brinkmanncomplex worden afgestoten. 9 De Marokkaan khalid el jaouhari, de gehandicapte verkoper van de Daklozenkrant bij de ingang van Vroom Dreesmann, duikt onder. Hoewel khalid al 17 jaar in ons land is dreigt hij als ongewenste vreemdeling ons land te worden uitgezet. Khalid, die in Haarlem heel populair is, werd in de jaren '90 veroordeeld wegens cocaïnebezit. Dat is voor de ind een reden om hem geen verblijfs vergunning te verlenen en terug te sturen naar Marokko. gert aandewiel, trainer van voetbalclub Haarlem vertrekt na twee jaar. Hij tekent een contract voor drie jaar bij eerste divisie club Sparta in Rotterdam. 12 Vertegenwoordigers van wereldgodsdiensten in Haarlem hebben een Raad voor Religies Haarlem (rvrh) opgericht. De Raad roept nadrukkelijk op tot verbroedering en eenheid. De rvrh wil een platform annex advieslichaam zijn voor de overheid. Vertegen woordigd zijn de Turkse islam, de Marokkaanse islam, het christen dom, het jodendom, het hindoeïsme, boeddhisme, Baha'i en niet- gebondenen. 13 Tien van de twaalf Haarlemse gemeenteraadsfracties van vóór de jongste lokale verkiezingen moeten in totaal voor enige tienduizen den euro's aan fractievergoedingen terugbetalen. Het gaat om ten onrechte gedeclareerde uitgaven en om niet uitgegeven budgetten in 2005 en het eerste kwartaal van 2006. De Stadspartij moet 5200 terugbetalen en onafhankelijk raadslid tiny van hoeijen 12.429,53- 14 Het Kennemer Gasthuis draagt officieel de grond van het oude zie kenhuis St. Joannes de Deo over aan vof Deoterrein, een project ontwikkelingscombinatie van am Noord-Holland en De Principaal uit Amsterdam. Op de 3,4 ha bouwgrond moeten een appartemen tengebouw van 84 woningen en 77 eengezinswoningen komen. 19 Presentatie van De Tuinkamer, waarin lilian blom (59) schrijft over de ziekte en overlijden van haar in augustus 2005 overleden echtgenoot louis ferron. Het ontroerende boek is tegelijk haar debuut waarin zij een fascinerend portret schetst van de overleden schrijver. 27 De lts sint petrus is door de Rijksdienst Archeologie, Cultuur landschap en Monumentenzorg (racm opgenomen in de voorselec- 280 JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 282