tie van de categorie na-oorlogse gebouwen. Het Instituut Collectie Nederland (icn) noemt het gebouwencomplex gebouwd door oud-stadsarchitect nico andriessen met kunstwerken van levi- nus tollenaar en hans wiesman, van nationale waarde. Deze kwalificaties zijn opgenomen in een rapport dat het ICN opstelde in opdracht van de gemeente Haarlem. Maart 5 De politie haalt in de nacht van 4 op 5 maart ruim tweehonderd 'stappers' van de Grote Markt en de Smedestraat. Aanleiding is een massale vechtpartij in een café in de Smedestraat, die zich van binnen naar buiten verplaatste. 6 Het Noord Hollands Archief is weer open voor publiek. Na een ingrijpende verbouwing van het interieur van de middeleeuwse Janskerk is een prachtig en modern nieuw onderkomen ontstaan. De officiële opening volgt later. De Janskerk is de oudste kerk van Haarlem. Zo'n honderd bewoners van de Indische Buurt en de Kleverpark- buurt uiten op een inloopspreekuur hun bezorgdheid over het grote aantal meeuwen dat hun buurt teistert. In de Kleverparkbuurt speelt het probleem van de meeuwenoverlast al 20 jaar. 8 Taxibedrijven uit Haarlem pleiten voor meer taxistandplaatsen in de binnenstad. Nieuwe standplaatsen zouden vooral in de buurt van horecabedrijven moeten komen, bijvoorbeeld op het Klokhuis plein en de Grote Markt, aldus de initiatiefnemers van de petitie die aan burgemeester bernt Schneiders wordt overhandigd. 13 Een 32-jarige man in Haarlem-Noord doodt zijn schoonmoeder en springt dan samen met zijn twee kinderen van 6 en 4 jaar voor de trein nabij De Zoete Inval in Haarlemmerliede. Leerlingen van de Liduinaschool, waar de omgekomen kleuters op zaten, krijgen spe ciale begeleiding in verband met dit familiedrama. 14 Landschapsarchitect ir. dirk sijmons krijgt in het Haarlemse stad huis de edgar doncker Cultuurprijs ter waarde van 150.000 euro uitgereikt. Prof. dr. ed taverne overhandigt de prijs aan sijmons voor zijn verdiensten in de strijd tegen de verrommeling van het Nederlandse landschap. De prijs komt ten goede aan een project. Het college van B en W stelt het Handboek Inrichting Openbare Ruimte (hior) vast. Daarin staan gedetailleerde regels voor het straatbeeld in het centrum van de stad. Bedoeling is dat paal en perk wordt gesteld aan de vele uitstallingen in de oude binnenstad. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 283