Vijftig ondernemers uit de binnenstad, die zich verenigd hebben onder de naam Eye-opener, keren zich in het Haarlemse stadhuis tegen de plannen voor eenrichtingverkeer op de Gedempte Oude Gracht. De meningen zijn verdeeld, want City Haarlem, dat uit georganiseerde ondernemers bestaat, is vóór. 18 Acteur piet domhoff viert in de voorstelling Frank Rita zijn gouden jubileum bij het Haarlems amateurtoneel, domhoff speelt bij de Haarlemse Toneel Club en is een markant toneelspeler met een prachtige stem. 20 De Zweedse kroonprinses victoria bezoekt Teylers Museum. Zij bekijkt de tentoonstelling 'Bloemen onder de loep. Hommage aan Linnaeus', die wordt gehouden in verband met de 300ste geboorte dag van de Zweedse plantkundige carl linnaeus (1707-1778). De beroemde wetenschapper verbleef enige tijd in ons land en publi ceerde hier zijn Systema naturae. Bakkerij Van Vessem Le Patichou is uitgeroepen tot de beste bakker van Nederland. De Haarlemse bakker heeft meerdere vesti gingen in en om Haarlem. 23 Drie dagen lang 23, 24 en 25 maart, brengen Haarlemse Theaterma kers het oude café-restaurant Brinkmann in een musicalproductie in de Toneelschuur tot leven, marijke kots schreef de tekst en de liedjes en baseerde zich daarbij op een column die journalist wim helversteijn schreef bij het verdwijnen van het oude Brinkmann. De Haarlemse Hogenbijlprijzen 2006 worden uitgereikt in de Phil- harmonie aan cineast vladimir murtin en muziekwetenschapper THEODORE van houten. De prijzen, beschikbaar gesteld door de Caspar Hogenbijlstichting, worden jaarlijks toegekend. 24 Ruim driehonderd gemeentelijke bomen zijn toegevoegd aan de Haarlemse monumentenlijst voor bomen, die door het college van B&w is vastgesteld. Daarvan worden er 37 aangemerkt als van nationaal belang. Aan die monumentenstatus kunnen de bomen extra bescherming ontlenen. De lopers van de Haarlemse Loopgroep '03 gaan in het weekend van 24 en 25 maart hardlopen van Den Helder naar Maastricht. Dat betekent een estafetteloop over een afstand van 416 km. De hardlo pers willen daarmee geld inzamelen voor het gezinsvervangend tehuis van Mappa Mondo, waar kinderen met een levensbedreigen de ziekte kunnen wonen. De restauratie/reconstructie van het kleurrijke plafond van de Grote of St. Bavokerk, het zogeheten vieringgewelf vlak onder de toren, is voltooid. Het gewelf was ernstig aangetast door langdurige 282 JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 284