lekkage. Het Haagse vakatelier Rescura, dat redding betekent, deed de restauratie. aris dijksman, oprichter en kaderlid van de IJsclub Haarlem en betrokken bij de oprichting van de Kennemer Kunstijsbaan krijgt uit handen van wethouder chris van velzen de Penning van Ver dienste van de stad Haarlem uitgereikt. Hij krijgt de onderscheiding voor zijn verdiensten voor de schaatssport in Haarlem, de ijsclub en de ijsbaan. 25 simone verkerk wint De Gouden Snik zoals de hoofdprijs genoemd wordt, op het Haarlemse Smartlappenfestival in café Het Groene Woud. Ze won de trofee met het lied 'Laat me alleen, met al mijn verdriet' 27 De nieuwe ondergrondse parkeergarage aan de Raaks wordt in gebruik genomen. In de garage naast de gerenoveerde hbs-b is plaats voor 180 auto's. In 2009 moet er aan de Raaks een onder grondse parkeergarage komen met een capaciteit van 1000 auto's. April 1 Ter gelegenheid van 125-jarig bestaan van de toneelgroep Letterlie vende Vereniging J.J. Cremer wordt oud-voorzitter en erelid bob van OPLOO tot erevoorzitter benoemd. Hij is sinds 1963 lid van Cre mer en steeds als speler en regisseur actief. Voor de Hildebrandpre- sentaties van Cremer schrijft hij de teksten, ontleend aan de Came ra Obscura. 4 De karakteristieke 'Haarlemse lantaarn'gaat weer een prominente rol spelen in de Haarlemse binnenstad. Op verzoek van de gemeen te is de lantaarn weer in productie genomen. De lantaarns staan al op de Bakenessergracht en de Nieuwe Gracht. De wedergeboorte van de Haarlemse lantaarn is mede te danken aan het Handboek Inrichting Openbare Ruimte, dat de gemeente gaat uitbrengen. 5 Het bestaande plan voor nieuwbouw van het provinciehuis van de Spaanse architect mateo wordt stopgezet, zo wordt bekend gemaakt tijdens de presentatie van het collegeprogramma van de provincie Noord-Holland. De nieuwe coalitie van vvd, cda, PvdA en GroenLinks vindt dat er te weinig draagvak voor is. Er moet een nieuw plan komen dat inzet op renovatie en restauratie van de hui dige gevel aan de Dreef. In januari hadden Provinciale Staten al gezegd dat wat hen betrof de bouw niet door zou gaan. Het ont werp stuitte op teveel verzet bij omwonenden, monumentenorgani saties en de gemeente Haarlem. kroniek 283

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 285