Poppodium Het Patronaat is uitgeroepen tot de beste uitgaansclub van Nederland. De uitverkiezing werd voor het vierde achtereen volgende jaar georganiseerd door het tijdschrift Nieuwe Revue. Er waren acht clubs voor de prijs genomineerd. Het geld, 15.000 euro, dat aan de prijs verbonden is, wordt geïnvesteerd in een grote act voor het Nachttempelfeest van het Patronaat. 15 Ondernemer, oud-journalist en oud-raadslid in Bloemendaal wim van luijken op 6o-jarige leeftijd overleden. Na enkele jaren als journalist bij Haarlems Dagblad te hebben gewerkt, richtte hij een eigen pr-bureau op, dat in korte tijd het grootste van Nederland werd. Samen met Leonard heukels richtte hij Liberaal Bloemen daal op. In Haarlem was hij lange tijd voorzitter van de Vereniging Haerlem. De Haarlemse accordeonist vincent van Amsterdam (17) wint het prestigieuze Prinses Christina Concours in Den Haag. Hij speelt alleen klassieke muziek op zijn instrument 'dat van zijn café-imago af moet'. Al eerder won vincent in de sector Klassiek bij het Haar lems Interscholair Toernooi. 18 Het Haarlems dictee, voorgelezen door annemarie oster, wordt gewonnen door journalist bert jansen met nul fouten. Tweede wordt harm noordhof met 13 fouten. De derde plaats wordt gedeeld door inge crul en margreeth pop. Zij maakten 17 fou ten. De protestantse Ontmoetingskerk aan de Frankrijklaan in de Euro- pawijk wordt na een ingrijpende renovatie weer geopend. De opknapbeurt van het gebouw uit 1970 heeft bijna een jaar geduurd. De kerkzaal is vergroot en het dak is vervangen door drie in het oog springende koperen koepels. 25 Het eerste Christelijk Lyceum heeft tienduizend euro bijeen gebracht voor de stichting Mambo Poa, een organisatie die in ver schillende Afrikaanse landen onderwijsmogelijkheden schept voor kinderen. Leerlingen organiseerden onder meer een feest, hebben 24 uur gevast, hielden een schommelmarathon en een sponsorloop. 27 De Haarlemse jaren van beeldend kunstenaar anton heyboer staan centraal in het boek Anton Heyboer ^52-/959, het verzonken leven, dat bij boekhandel de Vries wordt gepresenteerd. Het boek is geschreven door Heyboers tweede vrouw erna kramer, die op een serieuze wijze het Haarlemse kunstenaarsleven van Heyboer in beeld wil brengen. 27 Burgemeester bernt Schneiders reikt ter gelegenheid van Konin ginnedag een aantal koninklijke onderscheidingen uit o.a. aan wim JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 286