vogel, groot kenner van de Haarlemse literatuur en schrijver van De literaire zvandelgids van Haarlem. Ook henk vijn kreeg die dag een lintje. Dit werd hem al op 21 april opgespeld bij zijn afscheid als bestuurslid van Stichting Molen De Adriaan voor zijn inzet voor de economische en toeristische ontwikkeling van Haar lem. 28 Oud-burgemeester jaap pop reikt aan zanger boudewijn de groot na afloop van diens concert in de Philharmonie een platina cd uit voor meer dan 80.000 verkochte exemplaren van zijn voorlaatste cd 'Het eiland in de verte'. Enkele weken eerder werd De Groot al verrast met een 'gouden plaat' voor zijn jongste cd 'Lage Landen', waarvan er 35.000 waren verkocht. 29 Voetbalclub Tweede Jeugd heft zichzelf op. De kleinste voetbalclub van Nederland bestaat nog slechts uit één elftal. Tweede Jeugd, dat uit oude voetballers bestaat, had al jaren dispensatie van de knvb, want volgens de reglementen moet een voetbalvereniging minstens uit drie teams bestaan. Het Kennemer Jeugd Orkest haalt onder leiding van dirigent mat- thijs broers de eerste prijs op het 55ste Internationale Muziek festival in Neerpelt (België). Aan het festival namen 3000 muzikan ten uit achttien landen deel. Het jeugdorkest won de prijs o.a. met 'Danse Macabre' van Saint Saëns. Mei 1 De Haarlemse drogist menno van os (45) overleden. Hij volgde in 1993 zijn vader jan van os op als directeur van de legendarische drogisterij Van der Pigge. De Haarlemse arts hans moolenburgh, die nauw met Van Os samenwerkte, noemt hem een 'farmaceutisch en menselijk fenomeen'. De markante woninginrichting Oosten Interieur sluit zijn winkel in de Barteljorisstraat. Eigenaar th. van der reep vond geen geschik te opvolger. In het reusachtige pand met een oppervlakte van 800 m2 begane grond en nog vier verdiepingen, werden moderne en klassieke meubelen verkocht. Oosten was er sinds 1934 gevestigd. 4 De Rooms katholieke bisschop j.punt geeft zijn zegen aan de isla mitische Turkse zakenman sedat cakir voor zijn bedevaart naar Santiago de Compostella in Spanje, cakir wil met zijn daad begrip kweken tussen moslims en christenen, punt heeft de pelgrim een aanbevelingsbrief meegegeven voor zijn collega, de bisschop van Santiago. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 287