5 De Haarlemse componist en pianist jan willem lagerwaard brengt een album met cd uit als muzikale ode aan het Lake District in Engeland. Hij is al jaren verliefd op dit fraaie merengebied en zette die liefde om in dertien composities voor piano. 7 Lyceum Sancta Maria bestaat 75 jaar en grijpt die gelegenheid aan om geld voor India bijeen te halen. In het lopende schooljaar zamelden de leerlingen 20-duizend euro bijeen, bestemd voor een onderwijsproject in India. 8 De Haarlemse violiste carla leurs wint in Parijs het Concours jean francaix 2007. Er deden 57 musici uit 21 landen aan mee. Pianist en componist jean francaix overleed in 1997. Om zijn werk onder de aandacht te brengen wordt sinds zijn dood jaarlijks een muziekconcours gehouden voor jonge musici. Elk jaar staat een ander instrument centraal. 11 Leerlingen van de Liduinaschool in Haarlem-Noord hebben tijdens een sponsorloop 14-duizend euro bij elkaar gerend ten bate van Unicef. Aan de loop namen zo'n vijfhonderd kinderen deel. 12 De honderd jaar oude Slachthuisbuurt zingt voor het eerst zijn eigen 'volkslied'. De buurt is aandachtswijk voor de landelijke poli tiek. De viering van het eeuwfeest wordt bijgewoond door veel ex- Slachthuisbuurters, door de burgemeester, ex-minister Karla Peijs en woningbouwdirecteuren. Van marcel bulte verschijnt het boek Boeren, arbeiders en slagerslieden, waarin de historie van de buurt uitgebreid wordt beschreven. Het schoolplein van de Dr. A. van Voorthuijsenschool wordt feestelijk in gebruik genomen. Dankzij sponsors is er een geheel vernieuwd schoolplein verrezen. Voor peter ruigrok van der werven (Friet van Piet) was er een extra verrassing: dankzij zijn onbaatzuchtige jarenlange inzet voor de verstandelijk gehandicapte kinderen van de school mag hij zich voortaan burgemeester van het schoolplein noemen. Buurtfeest 'Overal in de Roos' in het Rozenprieel. Bewoners grijpen de gelegenheid aan om de zogenoemde 'Tuin van Jonker' symbo lisch te kraken. Beeldhouwer wim jonker (1920-1993) woonde en werkte aan de Lange Poellaan. De grote tuin achter zijn atelier is gemeentegrond en sterk verwilderd. Daar moet verandering in komen, vinden de bewoners van het Rozenprieel. 15 De Haarlemse musicus, eigenaar van studio Grasland hans assel- bergs overlijdt op 53-jarige leeftijd aan kanker. Hij was een muzi kaal kunstenaar in hart en nieren en een groot voorvechter van nieuwe muzikale uitingen, dikwijls in combinaties met andere kunstuitingen. 286 JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 288