gen, maar mocht niet langer buiten staan. Van drie beelden worden replica's gemaakt die een plaats in het provinciehuis zullen krijgen. 21 Haarlemse dansleraar en salsapromotor valeriano ramirez mon- tero (41) overleden. Hij was de drijvende kracht achter het World Dance Festival, dat tijdens het achterliggende Pinksterweekeinde op de Grote Markt werd gehouden. De in Havana geboren dansle raar trad onder meer op in het Patronaat en gaf jarenlang salsales- sen op tal van locaties in Haarlem. 22 Onder motto 'Zin in zingen' gaat in de Philharmonie de Internatio nale Koorbiënnale van start. De vierde editie brengt een groot aan tal gerenommeerde koren naar Haarlem. Ook buiten de concert zaal zijn optredens, onder meer op podia op het Klokhuisplein en de Grote Markt. De koorbiënnale wordt op 30 juni afgesloten met een groot slotconcert in de Philharmonie. 25 rien breeman overleden op 88-jarige leeftijd, breeman was voor zitter van de Bond van Oud Illegale Werkers (boiw). Tijdens de Tweede Wereldoorlog maakte hij, die politieman was, deel uit van het verzet. Zijn verzetsverleden bracht hem op latere leeftijd samen met zijn tweede vrouw Belinda thöne, die jarenlang de drijvende kracht was achter de boiw in Haarlem. Samen bezochten zij tot op hoge leeftijd scholen in Nederland én Duitsland, waar zij over hun ervaringen vertelden. 26 Met een vrachtwagen waarop de tekst 'Majesteit, dit lekkers gaat uw neus voorbij!' bezorgt directeur pieter van der spek van Van Vessem Le Patichou brood en moorkoppen bij koningin beatrix op paleis Huis ten Bosch. De Haarlemse bakker bestaat 100 jaar, wilde hofleverancier worden, maar dat werd afgewezen. Met deze actie was de bakker toch heel even hofleverancier. 29 Haarlem stelt een Noodfonds in voor inwoners die in acute financi ële nood verkeren. Via professionele hulpverleners kunnen zij een eenmalige gift uit het fonds aanvragen om uit de problemen te komen. 30 Wethouder hilde van der molen reikt aan de Haarlemse schrij ver bies van ede de Penning van Verdienste van de stad Haarlem uit. Hij kreeg de onderscheiding op een feest in het Candle Theater ter gelegenheid van het verschijnen van zijn honderdste boek julia- 's droom. Hij is vooral bekend door zijn jeugdboeken die zich vaak in historisch Haarlem afspelen. De bekende drogisterij en parfumeriezaak henri bende in de Zijl straat sluit voorgoed de winkeldeur. De zaak bestond sinds 1974. Daarmee verdwijnt weer een vertrouwd beeld uit de binnenstad. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 291