heeft de aannemer opdracht gegeven de keuken in oude staat te herstellen. 19 Het open terrein voor het hoofdgebouw van de voormalige Ripper- dakazerne gaat St. Jorisveld heten, sint joris is de beschermheilige van de cavalerie. Het veld zou de naam Exercitieterrein krijgen, maar daartegen maakte de nieuwe vereniging van huiseigenaren bezwaar omdat die naam een te negatieve klank zou hebben. 21 In de nacht van 20 op 21 juli is geprobeerd de Selimiye in brand te steken. Er werden flessen met in benzine gedrenkte lappen naar de moskee gegooid. Er was geen schade. 24 Een rij van meer dan dertig volgauto's en een enorme stoet vrijwil ligers van de Dierenambulance Haarlem in herkenbare kleding vol gen de uitvaart van brigitte terol die op 19 juli onverwacht over leed. De 36-jarige BRIGITTE TEROL was enorm populair en de stuwende kracht achter de Dierenambulance, die ooit door haar ouders is opgericht. 26 Uit de bouwput van de Raaks is een walvisbot opgegraven. Het gaat om een deel van een nekwervel dat vermoedelijk uit de prehistori sche tijd stamt. Het bot lag op een diepte van ongeveer 11,5 meter. Ongeveer zesduizend jaar geleden kwam het water van de Noord zee tot waar nu de Raaks ligt. Haarlem Jazz club opgericht in café De Gouverneur aan de Oude Groenmarkt. Daarmee heeft Haarlem weer een echte jazzclub. Voortaan zal de Haarlem Jazz club iedere laatste donderdagavond van de maand in het café aanwezig zijn. 27 Openluchtzwembad De Houtvaart viert zijn tachtigste verjaardag. Het bad werd - samen met het niet meer bestaande zwembad Kleef aan de Kleverlaan - in de jaren vijftig bekend door de zogenoemde ma-wo-vrij en di-do-za abonnementen voor schoolkinderen. Dank zij de inzet van betrokken burgers bestaat de Houtvaart nog in volle glorie. 29 Internationale scoutingkamp Haarlem Jamborette geopend in Spaarnwoude. De Jamborette telt ruim 2500 deelnemers en blijft tot en met 8 augustus. De deelnemers aan deze tiende editie komen uit vijftien Europese landen. De beroemde poppenkast van de Dam in Amsterdam staat voor het eerst op de Grote Markt in Haarlem. Dat komt omdat dit typische straattheatertje tegenwoordig bespeeld wordt door de Haarlemse poppenspeler misha kluft. 31 De Haarlemsche Jacht Club (hjc) voert een kort geding tegen de gemeente Haarlem om de plannen voor de Schoterbrug op te KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 293