schorten. Haarlem wil direct na de bouwvakvakantie beginnen met de aanleg van de brug in Haarlem-Noord. De hjc stelt dat de vere niging in grote moeilijkheden komt door de zandstort die dan gaat plaatsvinden. De hjc zou daarmee onbereikbaar worden. augustus 2 De strip-poëzieuitgave De avonturen van Zaagje, bedacht en uitge geven door GEORGE moormann, is door de Stichting Best Verzorg de Boeken uitverkozen tot de best verzorgde poëzie-uitgave van 2006. In het boek geven tal van bekende dichters en tekenaars acte de présence. 4 Voor de vijftigste keer gaat vandaag de Muggenronde van start. De Muggenronde werd een halve eeuw geleden bedacht door de toen malige hoofdagent van politie henk hartman. Hij wilde een fiets- week voor Haarlemse kinderen wier ouders zich geen vakantie konden veroorloven. In die eerste tijd reden kinderen vaak op geleende fietsen mee. Nu vijftig jaar later zijn het allemaal fietsjes met heel veel versnellingen. 15 Erevoorzitter van Haarlem Jazzstad frans baars wordt bij de ope- ning van de 27ste editie van Haarlem Jazz geëerd met een bronzen beeldje van een saxofonist, gemaakt door mieke de ridder. Daar op de tekst: 'Bedankt', baars stond in de jaren tachtig aan de wieg van het jaarlijkse jazz-evenement. 16 Jachtwerf De Drijver in Haarlem-Noord moet wijken voor de komst van de Schoterbrug. Dat besluit de Haarlemse voorzienin- genrechter. Daarmee willigt de rechter de eis van de gemeente Haarlem in.Werfeigenaar schmitz noemt de kwestie triest. Hij beraadt zich op verdere juridische stappen. 18 Het Frans Loenenhofje viert het 400-jarig bestaan. Dat gebeurt met onder meer de onthulling van een nieuwe zonnewijzer en diverse festiviteiten voor de bewoners. Ook bewoners van andere Haarlem se hofjes zijn daarbij uitgenodigd. De Zonnewijzer kreeg de spreuk Bene vixit qui latuit', wat betekent: 'Hij leeft goed, die in het ver borgene leeft'. 21 Bewoners van de wijk rond de Bakenessergracht richten een stich ting op om de Bakenesserkerk te behouden en 'terug te geven aan de stad'. De huidige eigenaar, Minerva Vastgoed, heeft de kerk te koop gezet voor 1,2 miljoen euro. De kerk kwam in 1997 in particu liere handen en kreeg enige tijd een culturele bestemming. Onder de naam Bakenesseravond werden er literaire bijeenkomsten ge houden. JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 294