22 De eigenaar van de 19de eeuwse stadsboerderij aan de Zijlweg Zij weg (een doodlopend zijstraatje van de Zijlweg naast het spoorweg viaduct) heeft zijn opstallen verkocht aan de eigenaar van het Albert Heijnfiliaal aan de Zijlweg. De boerderij wordt nog dit najaar gesloopt. 23 De naam van de vandaag onder massale belangstelling begraven cabaretier-acteur jos BRiNKwordt verbonden aan de nieuwe foyer van de Stadsschouwburg, die in september 2008 na een grondige verbouwing weer open gaat. brink had een warme band met de Haarlemse Stadsschouwburg. Hij overwoog in de tweede helft van de jaren '90 het theater kopen voor de symbolische prijs van één gulden om het op te knappen en te bespelen. 26 'Bikeshow Hells Angels', zo heet de open dag die de Haarlemse Hells Angels houden op de Bajuwslaan, waar ook hun clubhuis gevestigd is. Veel glimmende Harley's, muziek, een markt en een springkussen. Een van de hoogtepunten van de show: een Hells Angel die met touwen, die met stalen haken in zijn lichaam steken, een Harley Davidson met daarop een collega voort trekt. 27 Na een bezoek aan Holland Casino in Amsterdam is een 45-jarige Haarlemmer in één klap miljonair. De man is vaste bezoeker van het gokpaleis en won op een zogeheten Mega Millions Jackpot 1.084.607,40. Minimum inzet voor dit apparaat is 3,75. Hoeveel de fortuinlijke Haarlemmer inzette is niet bekend. September 1 Met als decor de vijf jaar geleden herbouwde molen de Adriaan wordt op twee dekschuiten aan het Spaarne voor het eerst het Molen de Adriaan Concert gegeven met een diversiteit aan optre dens. Een initiatief van henk vijn als Haarlems alternatief voor het Amsterdamse Prinsengrachtconcert. Zo treden violiste suzanne groot samen met haar vader, pianist rinus groot, op evenals het Haarlemse mannenkort Zang en Vriendschap en de Kathedrale Koorschool St. Bavo. 4 Het college van b&w besluit het Frans Halsmuseum te verzelfstan- digen.De collecties en de gebouwen blijven eigendom van de gemeente. Het museum wordt in twee stichtingen onder één Raad van Toezicht gebracht. In een later stadium moet de gemeenteraad nog formeel besluiten. CDA-gemeenteraadslid cees-jan pen wil roofvogels inzetten om de poepende en krijsende meeuwen in de Kleverpark- en de Indische- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 295