buurt een halt toe te roepen. Volgens bewoners in de buurten zijn de meeuwen ook agressief en vallen zij mensen aan. 7 Haarlemmer hans paalman (75), onder meer oud-directeur van het Stedelijk Museum in Schiedam, overleden. Hij werd alom gezien als een bruggenbouwer tussen kunst en publiek, paalman was een bevlogen kunstkenner die in tal van commissies en jury's heeft gezeten. Tot op het laatst was hij betrokken bij de activiteiten van De Vishal. Het openingsconcert van de manifestatie Het Korenlint vindt plaats in de Philharmonie met als speciale gast josee koning. Tientallen koren treden op diverse plaatsen in de stad op tijdens dit Korenlint, dat ook nog op 8 en 9 september doorgaat. 8 De Marokkaanse Haarlemmer mohamed ahalouan (42) kan voor de Parti de Centre Social in het Marokkaanse parlement worden gekozen.. In mei 2007 stond hij nog op de 15= plek op de kieslijst van sp voor Provinciale Staten van Noord-Holland. De Haarlemse sp wil hem ter verantwoording roepen omdat een sp-lid formeel geen lid van een andere partij kan zijn. 9 De Haarlemse Vaardagen tijdens het weekeinde van 7, 8 en 9 sep tember trekken een record aantal bezoekers van zo'n 160.000 men sen. Dat is 30.000 meer dan vorige keer. De vaardagen vielen samen met het Jopen Festival, Open Monumentendagen en De Stad als Podium. Bij alle vier was de belangstelling groot. 13 Snackbar annex lunchroom fons hof in de Amsterdamstraat bestaat 50 jaar. Ook de komende jaren blijft het concept 'alles vers'- in tact. Het blijft een volkszaak in een volksbuurt en een broodje ciabatta komt er niet in. 15 De wijkraad Transvaal Patrimonium heft zichzelf op uit onvrede met het beleid van de gemeente Haarlem. De zeven leden stappen op omdat zij vinden dat de gemeente niet handelt als een partner waarin vertrouwen kan worden gevonden, aldus de wijkraad. 19 In het Brabantse Sint Willebrord wordt het boek Op karakter den doop gehouden. Een uniek boek over de wielersport in Sint Wille brord, geschreven door de Haarlemse sportjournalist peter heer- kens en frans schoonderwalt. In het boek worden de hoogte punten geschetst uit het leven van wim van est en wout en riny wagtmans. 19 Burgemeester bernt schneiders heeft de kraakachtie van de Brinkmannpassage actief gestimuleerd. Een idee van de burge meester zette de Axielijst aan tot de kraakactie, zo vertelde de bur gemeester tijdens het Miljoenennotaontbijt in de Philharmonie. De 294 jaarboek haerlem 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 296