Oktober 2 Het schilderij 'Phaeton vraagt zijn vader Helios (Apollo) de zonne wagen te leen' van benjamin west, dat jarenlang in het Frans Hal smuseum stond te verstoffen, wordt geëxposeerd in het Louvre in Parijs, dat het voor een onbekend bedrag heeft aangekocht. Het werk, vorig jaar inzet van een eigendomstwist tussen de gemeente Haarlem en een familie die het schilderij aan het begin van de Tweede Wereldoorlog bij het Frans Hals had ondergebracht, werd door Haarlem verkocht voor i miljoen euro, waarvan de helft naar de bewuste familie ging. 3 Tabakszaak Havanna House bestaat 175 jaar. Dat wordt gevierd onder het genot van wijn en bier. Havanna House specialiseert zich op de sigaar onder het motto: 'een sigaret stinkt, van een sigaar geniet je Vroeger had de zaak boven nog een eigen sigarenfabriek- je. 6 Het Coornhert Lyceum aan de Lyceumlaan, viert zijn 60-jarig bestaan. Dat gebeurt met een reünie in het schoolgebouw. Oud leerlingen geven deze dag diverse muziek- en toneeluitvoeringen. Op dinsdag 9 oktober is er een feestmiddag voor de huidige leerlin gen en op 11 oktober eindigen de feestelijkheden met een histori sche verkenningstocht en personeelsfeest. Auto- en scheepssloper gerrit jan treffers (76) overleden. Samen met zijn in 1999 overleden vrouw paula stond hij aan de basis van het sloopbedrijf Treffers, dat als scheepssloperij nu de grootste in Nederland is. Evenals bij zijn vrouw, zal de rouwstoet bestaan uit door paarden getrokken historische rijtuigen. 8 Op traditionele wijze bewijzen tientallen Hells Angels met een enorme rouwstoet van ronkende motoren de laatste eer aan een overleden clubgenoot. Ook vanuit Duitsland en Frankrijk waren Hells Angels naar Haarlem gekomen. 10 'Gezicht op de Grote Markt met de Sint Bavo, Haarlem', een schil derij van JAN weissenbruch (1822-1880) is het topstuk bij het vei linghuis Christie's. Het schilderij heeft een getaxeerde waarde van 160.000-220.000 euro. 13 De Haarlemse beeldend kunstenaar marinus fuit krijgt voor zijn aquarellen de jeanne oosting Prijs 2007. De prijs wordt hem uit gereikt in het Centraal Museum in Utrecht, waar hij ook een maand lang exposeert. 14 De Haarlemse schrijver frank herzen (pseudoniem voor willem van EMMERIK) op 73-jarige leeftijd overleden. Een van zijn bekend- JAARBOEK HAERLEM 2OO7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 298