ste boeken, De zoon van de woordbouwer werd in 1970 uitgeroepen tot jeugdboek van dat jaar. Bij elkaar schreef Herzen zo'n 130 boe ken en werden hem vele prijzen toegekend. 19 Nieuwe wieken voor molen De Slokop bij Spaarndam. De oude verroeste wieken zijn vervangen door nieuwe stalen exemplaren. De molen, type achtkantse grondzeiler, heeft ruim een jaar stil gestaan. De molen is in 1877 neergezet als watermolen, maar doet als zodanig al heel lang geen dienst meer. 20 Burgemeester bernt Schneiders, wethouder maarten divendal en het bestuur van de stichting 'To Moscow with Love' uit Haarlem leggen 125 rozen bij het monument dat in Moskou naast het stadion van de voetbalclub Spartak Moskou is opgericht ter nagedachtenis van de slachtoffers die vielen bij de Uefacupwedstrijd Spartak-HFC Haarlem, een kwart eeuw geleden. Na afloop van die wedstrijd vie len meer dan driehonderd doden onder toeschouwers op de trap pen van het Leninstadion. 23 De Haarlemse amateurtoneelgroep Genesius bestaat 80 jaar. De van oorsprong Rooms Katholieke toneelvereniging viert dat met drie geïmproviseerde toneelopvoeringen in de Toneelschuur in de regie van paul rooyakkers. 24 Stadsarcheoloog maarten poldermans en voormalig schoolhoofd en directeur van de Dreefschool wil van schaik worden benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde ter gelegen heid van het 400-jarig bestaan van het Frans Loenenhofje. Ook ver schijnt ern een boek waarin poldermans en van schaik samen met jaap temminck de historie van het hofje in de Witte Heren straat beschrijven. 28 hans asselbergs, overleden op 24 mei van dit jaar, wordt postuum geëerd met de Penning van Verdienste van de stad Haar lem. Hij zou vandaag 54 jaar zijn geworden. Met zijn studio Gras land in de Helmbrekerssteeg verleende hij gastvrijheid en onderdak aan tal van bekende musici. Dezelfde Haarlemse penning is ook toegekend aan asselbergs echtgenote, michèle baudet, die nauw betrokken was bij de activiteiten van haar man. 30 De Haarlemse huisarts hans moolenburgh (82) stopt met zijn praktijk. Hij is huisarts met daarnaast een praktijk voor comple mentaire (alternatieve) geneeskunde, moolenburgh is secretaris van de Moerman-artsen en ere-lid van de artsenvereniging tot be vordering van de natuurgeneeskunde. Ook stond hij aan de wieg van het Corrie ten Boommuseum in de Barteljorisstraat. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 299