November 2 De huisnummering 'rood' voor een bovenwoning en 'zwart' voor de benedenwoning blijft in Haarlem gehandhaafd. Haarlem is de enige stad in ons land waar de rood-zwart nummering - al 135 jaar - wordt gebruikt. De unieke vorm van huisnummering dreigde te ver dwijnen door de landelijk in te voeren basisregistratie van adressen. yosha van der steen uitgeroepen tot vrijwilliger van het jaar. van der steen, penningmeester van het coc in Haarlem, heeft volgens de jury met haar inzet de belangengroep voor homoseksuelen weer op de kaart gezet. Violiste liza ferschtman opent de Haarlemse Klassieke Muziek- week 2007, die van 2 t/m 11 november in de Philharmonie wordt gehouden. Deze jaarlijks landelijk terugkerende campagne wil de aandacht van het publiek vestigen op de levende uitvoering van klassieke muziek. 3 De Haarlemse bakker buijs bestaat 75 jaar. De warme bakker begon in 1932 met een vestiging in de Gierstraat. Anno 2007 is de winkel gevestigd aan de Italiëlaan in Schalkwijk en is er ook een vestiging in de Anthonie Fokkerlaan. 6 Het college van b&w stelt bijna drie ton euro beschikbaar voor de restauratie van de regentenkamer van Schoterburcht, waarin het museum Pest- en Dolhuys is gevestigd. De toestand van de oude bestuurskamer werd al in de jaren tachtig zorgelijk genoemd. 8 Voor het eerst wordt de monumentale voorgevel van Teylers Museum in de avond- en nachtelijke uren verlicht. Dat het gebouw, schepping van de Weense architect christian ulrich en uitge voerd door de Haarlemse architect a. van der steur jr. nu uit het donker tevoorschijn wordt getoverd, is te danken aan een sponsor project van het Teyler Museum Fonds. 12 Het Ampzing Genootschap, een Haarlems gezelschap van vrolijke taalpuristen, viert in de Philharmonie zijn twaalf en een halfjarig bestaan. Opvallende gast is burgemeester bernt Schneiders, die vaardig de basgitaar bespeelt in de Big Band van diederik ruisch. 13 Voor het eerst worden vijftien van de twintig gebrandschilderde ramen van de Grote of St. Bavokerk 's avonds van binnenuit aan gelicht. Daardoor komt de schoonheid van het kerkgebouw fraai tot zijn recht en oogt de kerk weer als een middeleeuwse kathe draal. Voor het uitlichten wordt gebruik gemaakt van energiezuini ge lampen. 14 Haarlems Dagblad publiceert de complete Conceptlijst gemeente- jaarboek haerlem 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 300