Hike monumenten. Dat de lijst openbaar geworden is, is te danken aan een burgerinitiatief, een handtekeningenactie onder aanvoering 16 Projectontwikkelaar zom en zorginstelling De Hartekamp dreigen de gemeente Haarlem met een gezamenlijke schadeclaim van ruim 7 miljoen euro als Haarlem de sloop van de Zuid-Oosterkerk aan de Richard Holkade onmogelijk maakt. De sloopvergunning is afgegeven maar tegenstanders van de sloop willen het kerkje uit 1935 van architect j.b. boeyinga behouden, boeyinga was ook de ontwerper van de Koningkerk aan de Kloppersingel, die in 2003 door brand werd verwoest. Het kerkje staat op de Conceptlijst gemeentelijke monumenten. 17 Slagerij henk wisker uit de Generaal Cronjéstraat is op de Natio nale Slagersvakbeurs in Amsterdam uitgeroepen tot beste 'paarden- worsthuis'van Nederland. Het is voor de derde keer dat slager wis ker die eer te beurt valt. 26 Testament heet de omvangrijke en vaak ontroerende biogra ie van lennaert NijGH, geschreven door journalist peter voskuil. De biografie, waaraan boudewijn de groot en nijghs drie ex-vrou wen astrid NIJGH, anja bak en josee koning hun medewerking gaven, laten lennaert nijgh zien als een kunstenaar die vooral op zijn eigen kompas voer. nijgh overleed op 28 november 2002. 27 De gemeente Haarlem wordt voor een gedeelte eigenaar van de Bakenesserkerk. Het niet meer in gebruik zijnde godshuis gaat ten toonstellingsruimte worden tijdens de manifestatie Haarlem Cu - tuur 2008. Vastgoedontwikkelaar Minerva blijft voor de helft eige naar van de kerk. December 4 JOOP slangen houdt er na elf jaar mee op als stadsarchitect van Haarlem, slangen drukte zijn stempel onder meer op de heront wikkeling van twee ziekenhuisterreinen, de ontwikkeling van de Ripperdakazerne, de Raaks, De Appelaar en vele andere plekken in de stad. 5 In alle vroegte is op het Prinsenhof, achter het stadhuis, een nieuwe boom geplant. Het is een tulpenboom, die in mei-juni bloeit. De boom is geplant ter vervanging van de monumentale kastanje, die vorig jaar oktober werd omgezaagd wegens ziekte. De in Haarlem wonende vermaarde actrice elisabeth andersen (87) krijgt van directeur jaap lampe het allereerste kaartje voor de KRONIEK 299 van MARIANNE RIETVINK.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 301