nieuwe Stadsschouwburg overhandigd. Zij kan daarmee naar de voorstelling van Moeder Courage, die op 10 juni 2008 in de schouw burg wordt gespeeld. 7 jaap houtkamp, amateurtoneelspeler en regisseur op 77-jarige leef tijd overleden. Hij was lid van de Letterlievende Vereniging J.J. Cre- mer, waar hij speelde en ook regisseerde. Ook bij andere amateur toneelgroepen in Haarlem heeft hij regies gedaan. 8 FRED woltjer (6o) onverwachts overleden aan een hartinfarct. De beminnelijke woltjer laat op tal van plekken zijn sporen als gedre ven stadsvernieuwer na. Opvallend is dat hij vaak in dienst van de overheid werkte, die hij voorheen bekritiseerde. Hij was ook jaren lang wijkraadvoorzitter van de Vijfhoekbuurt. 10 De panden Kleine Houtstraat 92, 94 en 96 worden in de loop van 2008 gesloopt, maar hun voorgevels worden in oorspronkelijke staat herbouwd. Daarover bereikten de gemeente en projectontwik kelaar Van der Doe Partners overeenstemming. 11 Schaatscrack yvonne van gennip opent al schaatsend het ijsbaan tje dat tijdelijk op de Oude Groenmarkt is opgebouwd. De ijsbaan heeft een afmeting van tien bij twintig meter. Op initiatief van een aantal ondernemers kreeg organisator henny leeflang het voor elkaar dat het baantje er kwam. 13 Haarlem kan alsnog een stadshaven aan het Spaarne krijgen. Pro jectontwikkelaar De Principaal heeft een gewijzigd plan gepresen teerd waarin zo n haven, vlakbij de spoorbrug, is opgenomen. Haarlemmer henk vijn van de Stichting Spaarnehaven is niet blij met die plek en kondigt aan met een alternatief plan te komen. r4 Typograaf en letterontwerper bram de does krijgt in de Graven- zaal van het stadhuis de 13' Laurens Janszoon Costerprijs. Hij krijgt de prijs voor zijn wereldwijd bekende letterontwerpen de Trinité en de Lexicon. 17 Het vernieuwde winkelcentrum in Schalkwijk gaat Schalkstad heten. Dat kondigt wethouder jan nieuwenburg aan tijdens de Midwinterfair in het wijkcentrum van Schalkwijk. Daar wordt door projectontwikkelaar ing ook het plan aangekondigd om een woon toren van 120 meter hoog en veertig verdiepingen te bouwen. Dat is ruim driemaal zo hoog als het VNU-gebouw in Schalkwijk. 18 lourens dinger publiceert een boek over de voormalige NSB-bur- gemeester van Haarlem, s.l.a. plekker. Slaaplekker Haarlem is de titel van het boek, ontleend aan plekkers bijnaam, dinger schetst een beeld van een notoire antisemiet, die toch af en toe mededogen zou hebben getoond voor joodse inwoners van Haarlem. 300 JAARBOEK HAERLEM 2007

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 302