prof.dr. p. de rooy (1944) is hoogleraar Nederlandse Geschiede nis aan de Universiteit van Amsterdam. In 2002 publiceerde hij Republiek van rivaliteiten. Nederland sinds 1813, in 2006-2007 was hij eindredacteur van en auteur in de delen m en iv van de Geschiedenis van Amsterdam, over de 19de en 20ste eeuw. Hij was voorzitter van de Commissie historische en maatschappelijke vor ming, die in 2001 een advies uitbracht aan de staatssecretaris van onderwijs over de toekomst van het geschiedenisonderwijs: Verle den, heden, toekomst. w. sietsma (1943) is bouwkundig adviseur. Hij begeleidt restaura ties in Haarlem. Zo was hij opzichter/projectleider bij de restaura tie van het Dolhuys en de toren van de Grote- of St. Bavokerk. dr. j. spoelder (1948) studeerde Klassieke Taal- en Letterkunde aan de Rijksuniversiteit Leiden. Hij is als classicus werkzaam bij het Kennemer Lyceum te Overveen. In 2000 promoveerde hij op het proefschrift Prijsboeken op de Latijnse school. Een studie naar het verschijnsel prijsuitreiking en prijsboek op de Latijnse scholen in de Noordelijke Nederlanden, ca. 1585-1876, met een repertorium van wapenstempels, Amsterdam/Maarssen 2000. Hij publiceert over boekhistorische onderwerpen en verzamelt waarover hij schrijft. dr. f. suurenbroek (1974) studeerde economisch sociale geschie denis aan de vu Amsterdam en promoveerde aan deze universiteit op een studie naar de stadsrand van Haarlem (2006). Nu doceert hij freelance aan de vu en werkt als adviseur gebiedsontwikkeling en ruimtelijk beleid bij Inbo Amsterdam. Hij publiceerde in 2007 (On) begrensd land. De transformatie van de stadsrand van Haar lem en samen met Pieter van Wesemael en Menno Moerman, The Amsterdam Region. Strategisch perspectief op het Noordzeekanaal 2040, Amsterdam 2007. IR. m.j.g. timmer (1942) studeerde tuinbouwplantenteelt aan de Landbouwhogeschool te Wageningen en werkte daarna als onder zoeker en directielid bij het Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek te Lisse. In 1981 werd hij rijkstuinbouwcosulent te Hoorn en later landbouwconsulent voor de provincie Noord-Holland. Daar na vervulde hij bij het ministerie tot eind 2002 een beleidsfunctie ten behoeve van de land- en tuinbouw in West-Nederland. Nu is hij OVER DE AUTEURS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2007 | | pagina 311