ting van de Haarlemse Stadstekenacademie in 1772 en schilderde in Haarlem vooral twee thema's: 'de stonden van de dag' en de 'weers gesteldheid'. Peter van de Kamp beschrijft hoe Meijer zich in zijn Haar lemse periode als kunstenaar ontwikkelde. Het artikel van Maarten van Bourgondiën speelt twee eeuwen eer der. Hij laat zien hoe het grondbezit en grondgebruik in de 16de eeuw in de ambachtsheerlijkheid Heemstede was verdeeld. Daarbij komt kerkelijk bezit voor, terwijl ook inwoners van Haarlem als beleggings object grond in Heemstede bezaten. En verder vindt u in dit jaarboek een kort artikel van Bert Koene over een wandeling over de stadswallen van Haarlem en de aanleg daar van een lusthof door Zocher. Ook in deze editie weer een overzicht van ge restaureerde en nieuwe gevelstenen, geschreven door Martin Busker, en uiteraard de kroniek en de bibliografie. Helaas is ons redactielid Florence Koorn dit jaar overleden. Zij heeft vele jaren het redactiesecretariaat gevoerd en altijd een belangrijke bij drage geleverd aan het redactiewerk. Bert Koene is verhuisd naar Oosterbeek en daarom uit de redactie getreden. In de korte tijd dat hij lid van de redactie was heeft hij een goede bijdrage geleverd. Als nieuw lid van de redactie verwelkomen we Jaap Temminck, die al eerder jaren lid van de redactie is geweest. Bijdragen voor het volgende Jaarboek ziet de redactie met belang stelling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 15 oktober 2009 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Archiefdienst voor Kennemerland, Jans straat 40,2011 rx Haarlem. A.G. van der Steur, voorzitter M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris K. van Leeuwen P. de Rooy B.C. Sliggers J.J.Temminck DE REDACTIE HAERLEM JAARBOEK 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 10