IB gaande concerten, die de Bachvereeniging haren leden te hooren geeft, en die dan ook zalen vol toehoorders tevens toejuichers verwerven. Het eerste concert van dit seizoen heb ik bijgewoond op de kaart van een lid, dat verhinderd was. Het programma van vóór de pauze vermeldde: de ouverture Obéron en de cantate Nr. 51: Jauchzet Gott in allen Landen van Joh. Seb. Bach. Voor dezen avond was dus de uitzondering aanwe zig, die den regel bevestigt. Voor dit concert was 'alles wel'. Mevrouw Jo Vincent zong; het concertgebouw-orchest bezorgde het instrumentale aandeel. En naast het woord: 'Now will I raise the waters' kwam ook het woord: 'Ueber allen Gipfeln ist Ruh', nu plaats nemen voor dit concert. Kruisstraat 9 De toonkunstenaar W.B. Weidner bewoonde dit pand tot ca. 1900. Daarna, tot ca. 1920 was het kantoor van de Haarlemsche Brandverzekering-Maatschap pij en van ca. 1920 tot 1968 was hier Oscar Smit's Bank gevestigd. Vele jaren met op de eerste etage het kantoor van de Stichting Haarlems Bloei. Van 1973 tot 1978 was hier het Visrestaurant Haarlem gevestigd, daarna, vanaf 1979 het Argentijns Grill Restaurant Los Gauchos en vanaf ca. 2000 tot heden het restaurant Entrekoos. Na een brandje werd in 1973 het Visrestaurant Haarlem geopend in het pand Kruisstraat 9. (coll. A.G. van der Steur) %r\5^ 14 APRIL 1973 Kruisstraat 11 Volgt nu mejuffrouw Petitpierre, die bij haar tijdgenooten als kerksch stond aangeschreven. Ik heb wel met haar gesproken. Het was iemand van vriendelijke beschaving, die dit voorrecht niet aanwendde om de menschen als door een muur van haar afgezonderd te houden 110 JAARBOEK HAERLEM 2008 VISRESTAURANT Wanneer het vuurduiveltje ons geen parten speelt openen wij op zaterdagavond 14 april het eerste vis specialiteiten restaurant te Haarlem. Wij zouden het op prijs stellen U op onze openingsavond te mogen begroeten, om onze trots te l Vanaf 19.30 uur bent U welkom. De directie, J. N. HIN G. f. TAMES Kruisstraat 9, Haarlem - Tel. 023-32 03 38

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 112