gebruikelijke krachtbewoordingen voor het aanvuren van de man schappen onder zijn bevel. Voor mij staat het vast, dat, in het geval Nederland in den toenmalige oorlog zou zijn betrokken geworden, de aanvoerder en zijn scherpschutters nooit zouden zijn teruggekomen, zoo zeer zou zijn plicht als krachtig en voortvarend vaderlander, die hij was, hem ertoe gebracht hebben op de gevaarlijkste punten aanwezig te zijn. Ik weet niet in welk jaar Mr. Tjepke Muiier is overleden en waar hij ligt begraven, misschien wel op een stil dorpskerkhof in Friesland, waar in den zomer alleen het ruischen der boomen en de vogels de stil te verbreken en stemming geven. Mijn oom is onverwacht overleden juist toen de laatste veertien dagen vóór zijn zilveren bruiloft begonnen. Twee van zijne zonen, de dikke en de lange, hebben de zaak zeer ten genoegen van de klanten in stand gehouden. Ze zijn nu beiden overleden. Bij het opheffen van de zaak bleek, dat dit een onaangenaam gemis veroorzaakte voor vele voorname familien in Haarlem. Kruisstraat 19 De vishandel bleef hier tot ca. 1920 onder de naam Wed. R.C. Broekmeijer. Daarna werd het een sigarenwinkel - Albion Cigares Store - onder leiding van O. van Veen en B. Brokaar. Ca. 1936 was hier even het 'Hollandsch Gebakhuis' maar al in 1938 vestigde H.W. Dames hier een zaak in gebruikte meubelen, later voornamelijk in gebruikt zilver. Na het verdwijnen rond 1978 van Dames kwamen er detailzaken in damesmode en damesschoenen, in 'home-decoration' en thans een zaak in dames cocktail- en avondkleding Maremonti. Kruisstraat 23 (nr. 21 bestaat niet) Fiboel, Kruisstraat 23, deed, ook reeds in de vroegere jaren dan die van i860 af, in groenten. Van het huis, op zich zelf beschouwd, is niets bij zonders te melden. Fiboel handelde in 't groot en klein. Wanneer ieder een door hem was voorzien, kocht hij terstond weer groote voorraden in, zodat er veel bedierf alvorens de menschen nieuwe voorraden noo- dig hadden. Wil iemand over hem iets vernemen om zoo te weten hoe sommige menschen van zijn tijd zich bewogen en zich gedroegen dan ik mededeelen, dat Fiboel veel van een flinken dronk hield, welk zelf standig naamwoord slechts door achtervoeging van 'en' behoeft te worden verlengd om te doen weten in welken toestand hem zijn lief- ARENT BROEKMEIJER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 121