(firma) hij nog langen tijd voor het aanduiden van zijn zaak bleef aan houden. Zijn woon- en winkelhuis, onder één dak, en de beide huizen daar naast heeft hij laten verbouwen tot drie flinke winkel-, woonhui zen. De sigarenzaak bleef op zijn vroegere plaats Kruisstraat 39. In het daaraan belendende huis begon de Heer H.N. Mul zijn boekhandel. Door al de moeilijke tijden van tegenwoordig is de sigarenzaak zich blijven handhaven. De voortzetting geschiedt onder leiding van een behuwdzoon van de Heer W. Voet, die zijn vader den Heer W.H. Voet in het bedrijf was opgevolgd. Laatstgenoemde maakte, als er een stem ming aanstaande was, er veel werk van dat de menschen voor een be paald voorgestelde, naar de stembus zouden gaan. Hij ging dan overal bij de kiezers aan. Bij de stemming voor Francombe Sanders vooral heeft hij zich geroerd; er was toen een comité gevormd, dat zijn pogin gen om genoeg stemmen te verwerven beloond zag: Francombe San ders werd afgevaardigd als lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal voor Haarlem. Het staat niet vast of de Heer W.H. Voet bij die gelegenheid een avondpartijtje heeft gegeven; wel staat het vast dat er toen vreugde in hem was. Kruisstraat 3g Vanaf 1862 tot heden is hier de sigarenwinkel van W.H. Voet 8£ Zn gevestigd. In 1945 stopte Voet en werd de zaak voortgezet doorzijn medewerkerJ.H. Nij- huis. Sedert 1980 wordt de zaak door diens dochter en haar man, het echtpaar Hans Richters gedreven, de laatste jaren samen met hun zoon Roy Richters. De zaak was in 1822 gestart in een iets noordelijker gelegen pand, Kruisstraat 22. In 1882 liet Voet de panden Kruisstraat 39, 41 en 43 herbouwen. Het inte rieur van Kruisstraat 39 is uniek en toont een ïge-eeuwse sigarenwinkel op zijn best. Kruisstraat 41 De beide huizen 41 en 43 komen niet voldoende naar voren voor veel bespreking. Een van de twee was tot de verbouwing een soort koets huis of misschien wel een kleine stalhouderij: Nr. 41 stelt piano's en an dere muziekinstrumenten ten toon en te koop. Kruisstraat 41 Aan het eind van de 19e eeuw was dit een zaak in herenmode en bontwerk van A. Weill. Van ca. 1900 - ca. 1920 een fotohandel van J.J. Schouten en daarna, tot 1990, depianohandel van W.J. van Wouw. De laatste decennia is het voor- JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 140