waarin door de Amsterdamse kunstenaar Bert Grotjohann een kleur rijk glazen kunstwerk is aangebracht. De trap is vooral bedoeld voor het publiek dat in koffiekamer 1 de vergaderingen van de Staten en van de Statencommissies kan bijwonen. De oude lift uit de jaren zestig van de vorige eeuw moest wijken voor deze trap. Een nieuwe en vooral rui mere lift met een glazen kooi, is ter rechterzijde van de hal aange bracht in wat ooit een binnenplaats was van het gebouw. In tegenstel ling tot de oude lift, kan met de nieuwe lift ook de 2de etage worden bereikt. Deze etage was tot aan de restauratie in gebruik als archief- en op slagruimte en als depot voor de kunstcollectie. Architect Bouwstra vond het een gemiste kans als deze vertrekken niet optimaal zouden worden gebruikt. Hij stelde voor om de vertrekken een actievere func tie te geven. Dat voorstel werd overgenomen waardoor hier nu de werkvertrekken zijn ingericht voor twee leden van het college van Ge deputeerde Staten, de kabinetchef, de Statengriffier en hun secretarië le ondersteuning. De Dreefvleugel is daarmee over drie etages volledig toebedeeld aan het dagelijks bestuur. Op de 2de etage is, pal boven de antichambre die op de ïste etage is gelegen, de leeskamer ingericht voor de leden van Provinciale Staten. In de resterende ruimten op deze etage is plaats gemaakt voor de techniek in het gebouw. Een groot deel van de technische installaties is overigens op het dak van de Dreefvleu gel geplaatst en wel zo dat het stelsel van kasten, buizen, kanalen en goten vanaf de begane grond niet zichtbaar is achter de dak-balustra de. De herziening van de technische installaties in het gebouw was geen overbodige luxe. In de loop van de 77 jaar waarin Welgelegen in middels dienst heeft gedaan als provinciehuis, werd aanpassing op aanpassing uitgevoerd waarbij men meestal gehinderd werd door de complexe gebouwstructuur. Bij de recente restauratie is de techniek aangepast aan de mogelijkheden van deze tij d. Onderzoek Om een goed inzicht te hebben in de (bouw-)geschiedenis van Pavil joen Welgelegen was het nodig om naast de al beschikbare kennis, grondig en uitgebreid onderzoek te doen naar de bouwperiode, naar de bouwkundige aanpassingen en naar de inrichting van het gebouw in de loop der tijd. Kort na de opdrachtverstrekking in 2005 werd een eerste bouw- GERRIT BOSCH

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 167