wordt vergaderd en gewerkt, is besloten het parket af te dekken. In eer ste reactie vinden velen dat jammer, toch achten wij dit de enige ma nier om deze zo bijzondere vloeren te kunnen behouden. Zowel in de koffiekamers als in de Statenzaal, liggen nu grote tapijten die alleen de randen van het parket vrij laten. Deze immens grote vloerkleden zijn uitgevoerd met een printtechniek. Ontwerper Bart Bekooij heeft bij het samenstellen van het design gebruik gemaakt van motieven en decora ties die in het gebouw veel voorkomen waarbij vooral het acanthusblad als leiddraad door het ontwerp loopt. Het wapen van de provincie is in de hoeken van de kleden in de koffiekamers opgenomen terwijl het in de statenzaal precies in het midden is aangebracht, in het centrum van de U-vormige opstelling.35) Muzieksalon Zaal voor Gedeputeerde Staten Ook de collegezaal heeft een grote verandering ondergaan. Deze voor malige muzieksalon van Henry Hope heeft z'n oorspronkelijke blauwe kleur weer teruggekregen. De wedgwoodpanelen zijn voorzien van de zachtere tint die ook in de bouwtijd werd gebruikt. Ze harmoniëren su bliem met het donkere brokaat van de gordijnen en draperieën - de stoffen zijn geweven naar voorbeelden van historische documenten uit het begin van de 19de eeuw. De meubels die in de 18de eeuw voor deze zaal werden gemaakt zijn nog allemaal aanwezig op Welgele gen.36) De fauteuils zijn gerestaureerd, beschilderd en op historische wijze gestoffeerd. De springveren zittingen die in de 20ste eeuw in deze meubels zijn aangebracht zijn verwijderd en vervangen door een paardenharen koek.37' Om er zeker van te zijn dat de collegeleden geen klachten zouden hebben over het zo ontstane zitcomfort, vond er voorafgaande aan de definitieve stoffering een proefzitsessie plaats. De beslissing om de stoelen op historische wijze te bekleden is in het G s -verslag vastgelegd De hoeknissen in de zaal zijn hersteld; de kastjes en de tribunes die zich op deze plaatsen bevonden zijn verwijderd. De oorspronkelijke ca napés zijn weer teruggekeerd in deze kamer en in deze nissen geplaatst waardoor de symmetrie van de ruimte is hersteld. Al eerder waren de grisailles van Jacques Kuiper in het fries gerestau reerd38); die komen nu beter uit omdat de zacht witte beschildering van het fries een meer verfijnde sfeer heeft veroorzaakt. Boven de nieuwe college-tafel is een grote ovale lamp aangebracht. Glaskunstenaar Bert GERRIT BOSCH

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 183