27- Gerrit Bosch, Zorg voor en het beheer van Paviljoen Welgelegen, Haarlem 2008. 28. De beelden worden in 2009/2010 in opdracht van het Rijksmuseum Amster dam gerestaureerd in Regensburg. Bij de herinrichting van het Rijksmuseum Amsterdam, zullen ze een plaats krijgen in de entreehal van het museum. 29. De Gemeente Velsen schonk de provincie Noord-Holland in 2007 9 historische kroonluchters uit Beeckestijn. 30. Staande klok uit 1820. 31. Deze receptiebalie is van tijdelijke aard. Zodra Gebouw A gerestaureerd en aangepast is, zal er een nieuwe entree voor het provinciehuis gemaakt worden, één die niet in deze hal gesitueerd zal zijn. 32. Stichting Restauratie Atelier Limburg, Maastricht. 33. Voor de gordijnen en draperieën tekende Ruys Interiors, te Zeist, terwijl Patrick Brugman te Landsmeer als adviseur hier bij betrokken was. 34. De wandtapijten naar een ontwerp van Willem Arondeus, vormden in 1930 één van de grootste geschenken van 9 Noord-Hollandse gemeenten aan de provin cie Noord-Holland. Amsterdam, Den Helder, Alkmaar, Zaandam, Bussum, Hilversum, Haarlemmermeer, Velsen en Hoorn, schonken elk een wandkleed. 35. Precies onder dit wapen bevind zich het rozet van de parketvloer. 36. Vermoedelijk gemaakt door P.J. Honoré zie: De Fabryck, Paviljoen Welgelegen te Haarlem Historische inrichting, Utrecht 2007. 37. Een koek is de massa die samen de zitting vormt. Bij historische stoffering be staat die koek uit een doorgestikt pakket paardenhaar, soms afgedekt met koe- haar, overtrokken met deklinnen. 38. Boeijink Boekei te Haarlem werkten vier jaar aan het herstel van deze bijzon dere op koper geschilderde mythologische voorstellingen. 39. De Fabryck, Paviljoen Welgelegen - Herkomst Historische inboedel, Utrecht 2007. 40. Folkers, Vos en Creman, Amsterdam - Meubelmakerij Moesman BV, Den Haag - Hoeving Klusener Meubelrestauratie, Amsterdam - Van Schouten Meubel restauratie, Amsterdam - Michiel de Vlam Meubelrestauratie, Den Haag - Brat Romeny Antiekrestauratie, Amsterdam - Bruys Streep Haarlem. 41. Gedurende 15 jaar was dit de kamer van een lid van GS. De laatste gedeputeerde die hier zat was Ada Wildekamp. GERRIT BOSCH

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 191