Aannemersbedrijf Holleman uit Santpoort heeft de stenen verwij derd en de tuinmuur hersteld. Tobias Snoep van het restauratiebedrijf Snoep Vermeer Natuursteenwerken uit Amsterdam heeft in de eer ste week van mei de stenen geplaatst in de Hagestraat. Een klus die je niet één twee drie uitvoert, zeker bij grillige stenen, waarbij je zoveel mogelijk het bestaande metselwerk wilt handhaven. Meestal wordt er eerst een mal van de steen gemaakt, waarna het metselwerk wordt uit gehakt en/of geslepen. Vervolgens is er ook nog een nieuwe steen bijge maakt ter nagedachtenis aan de kapel welke op 20 oktober 1889 werd ingewijd. Op r5 mei 2008 heeft wethouder Chris van Velzen de teruggeplaatste gevelstenen onthuld: 'de St. Jacobsschelp' en de dubbele jaarstenen uit 1599 en 1889 in de voorgevel van het Rosenstock-Huessy Huis en de steen met de attributen in een gevel op de binnenplaats. Dit gebeurde o.a. in aanwezigheid van de regenten van het St. Jacobs Godshuis, het bestuur, de bewoners en de eigenaren Rosenstock-Huessy Huis. Tij dens de receptie had Herman Moné, bestuurslid van het College van Regenten, nog een kleine verrassing in petto. Zij hadden een nieuw Santiago de Compostella stempel laten maken en overhandigde dat aan de oudste bewoner /eigenaar van het Rosenstock Huessy Huis, de heer Wim Leenman. Hagestraat 47 Op 22 februari 2005 droeg de heer Johan de Zoete, conservator van het Museum Enschedé, de gevelsteen de Bakkerij om niet aan de sgvh over. Het lag in de bedoeling om de steen in 2006 te plaatsen maar het is nu 2008 geworden. De sgvh is niet rouwig om dit uitstel, omdat het daardoor mogelijk werd niet één steen maar twee stenen te plaatsen. De plaats waar gevelsteen de Bakkerij heeft gezeten werd ons door C. J. Gonnet in het tijdschrift De Oude Tijd uit 1873 onthuld in zijn artikel, dat hij 'Oude Adreskaarten' noemde. Daarin zegt hij 'Van de weinige voorstellingen omtrent ambachten en bedrijven, die zijn overgebleven, kan men een schoon staal zien voor een huis in de Hagestraat, waar twee boven elkaar geplaatste stenen het broodbakkersbedrijf aanschouwelijk maken. Reeds in 1611 was, blij kens het jaartal, dat op een van de twee stenen staat, deze woning tot bakkerij ingericht en ook nu nog is zij de zetel van een gildenbroe- JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 198