te zijn. Met deze woningcorporatie heeft de stich ting plezierige ervaringen. De corporatie merkt ook dat bewoners een dergelijke steen als extra toevoeging aan een woning waarderen en ging snel accoord met de plannen. Aan Snoep Vermeer werd opdracht gegeven om de gevelsteen de Bakker te restaureren. Hier van moest het cartouche worden hersteld en van één van de meerminnen was een neusje af. In de steen zit ook een rond gat. Het was jammer dat we nergens een afbeelding konden vinden met een uithangteken, want daar werd vroeger het gat voor gebruikt. Voor Tobias Snoep was het een uitdaging om een goede replica van de De Deegtrapper te hak ken. In augustus 2008 was een reconstructie van de Deegtrapper gemaakt in een Franse Kalkzandsteen ofwel Bianco Delmare. Daarna werd een cartouche gehakt, waarna de steen van grof naar fijn werd ingevuld en tenslotte gepolychromeerd. In onze opdracht stond dat deze steen niet de indruk mag wekken dat het hier om een gevelsteen gaat van een paar eeuwen geleden. Na tuurlijk hij moet zo goed mogelijk lijken maar je moet kunnen zien d.m.v. een jaartal dat deze in 2008 is gehakt. Verder willen we ook dat er een meesterteken van de maker op zit. Aan deze eisen is voldaan. Eind augustus waren beide stenen klaar voor transport naar Haar lem. Hierna volgde het plaatsen in de gevel: een zwaar en precies klusje want met zijn bijna honderd kilo valt dat niet mee. De stenen werden onthuld door wethouder Hilde van der Molen op dinsdag 2 september. In haar toespraak stelde ze vast: 'De gevelstenen 'De Deegtrapper' en 'De Bakkerij' zijn, zeker in een historische stad als Haarlem, belangrijke ankerpunten. Ze geven een authentiek beeld van het verleden. Ook geven ze informatie over de oorspronkelijke functie van het bouwwerk.' Korte Lakenstraat 16 Jaap Overdevest bracht sgvh op de hoogte van het feit dat hij een oude gevelsteen had ingemetseld in een van de drie nieuwbouw percelen in de Korte Lakenstraat 14 t/m 18. De steen kwam van de opdrachtgever, 41 o or, De steen De Deegtrapper staat klaar voor transport, (foto Tobias Snoep) MARTIN BUSKER 199

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 201