Necrologieën Toos Annie Bloemers-van der Giesen 26 maart 1925-20 oktober 2008 Toos Bloemers werd geboren in het Betuwse dorp Oosterhout in een predikantengezin. In 1929 werd haar vader vlootpredikant in in Vlis- singen. In de oorlog verhuisde het gezin naar Renkum. Daar maakte Toos in september 1944 de slag om Arnhem mee. Zij deed in 1941 eind examen mulo, ging daarna twee jaar naar de huishoudschool in Zetten en deed nog een jaar de opleiding voor kleuterzorg in Arnhem. Maar eigenlijk wilde Toos wilde verpleegster worden en in 1945 ging ze dan ook naar Velp voor deze opleiding. Na het verkrijgen van het diploma vertrok ze naar Den Haag om in de Emmakliniek het 'ooievaartje' te halen. Daar ontmoette zij haar man, Dirk Bloemers. In 1956 kwam Toos Bloemers met haar gezin naar Haarlem. Zij woonde bijna 50 jaar in het mooie, oude huis Klein Genoegen aan de Kleine Houtweg 73. Haar echtgenoot -gynaecoloog- had er zijn praktijk en het was tevens hun woonadres. Toos was zijn assistente en zorgde dat alles daar goed verliep. Trots vertelde ze soms over die andere fami lie die in het huis gewoond had, beschreven door Marie van Zeggelen in het boek De zoon des huizes. Ook daar was sprake van drie dochters en een zoon, net zoals het eigen gezin telde. Ze was zeer sportief, ze tenniste, fietste en roeide veel op het Spaarne. Buiten de praktijk en het gezin was Toos ook actief, bijvoorbeeld in De Voetgangersvereniging, want de belangen van voetgangers in het verkeer gingen haar zeer ter harte. Verder hielp ze een aantal jaren mee in het winkel tje van Arbeid Adelt, waar vrijwilligershulp NECROLOGIEËN 203 h

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 205