schatten bewaarde. Oud tin was een van zijn grote liefhebberijen en hij bezat een fraaie collectie tinnen voorwerpen. Dankzij zijn kennis op dit gebied ont dekte hij in 1971 op een antiekbeurs in Breda de mooie i7de-eeuwse tinnen kan die in 1969 uit de Grote of St. Bavokerk was gestolen. Met hulp van de Haar lemse recherche keerde de kan terug naar Haarlem en werd de dief die de kan aan de antiquair had verkocht ingeslo ten. De toenmalige voorzitter van de Vereniging Haerlem, Thom Hoog, schreef er in het jaarboek 1971 een kort stukje over onder de titel: 'De meester- detective van Haarlem'. Schilderkunst, tekeningen en grafiek werd ook door hem verzameld en hij bezat o.a een col lectie Duitse kleingrafiek van Hans Se- bald Beham (1500-1550) waarover hij met veel liefde kon vertellen. In zijn jeugd kreeg Ate Bloemsma zijn eerste vioollessen die ook later met toewijding werden vervolgd. Gedurende vele jaren musiceerde hij met veel plezier in diverse en sembles. In 2001 overleed zijn vrouw en in die tijd nam zijn gezichtsvermo gen en zijn gehoor sterk af. Hij werd in zijn laatste jaren gesteund door vele hulpvaardige vrienden, waardoor hij in zijn huis kon blijven wonen. Na een herseninfarct in april 2008 volgde opname in een ver pleeghuis. Een moeilijke periode waaraan een eind kwam toen hij ten gevolge van een griep op 27 oktober 2008 overleed. Zo kwam een einde aan zijn lange, vruchtbare leven. ANNE MARIE BLOEMSMA NECROLOGIEËN 207

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 211