totdat de nieuwe zakelijkheid voor ambte naren het niet meer toestond om in dienst tijd voor niet-ambtelijke instellingen te werken. Maar ze bleef in eigen tijd lid van de redactie en omdat ze wist waar bezoekers op de studiezaal mee bezig waren heeft ze menig artikel voor het Jaarboek kunnen aanleveren. Zij publiceerde over Haarlem in populaire series als Ach Lieve Tijd Haarlem maar werkte ook mee aan andere werken zoals het Haarlemse standaardwerk Deugd bovengemeld. Zij las kritisch mee in het boek van Wim Cerutti over het stadhuis en lever de een belangrijke bijdrage aan diens ge schiedenis van haar werkplek, de Comman derij van St Jan. Daar was ze intens bij betrokken en de hoofdstukken die Wim op vrijdag haar aanleverde, waren op maandag gelezen en van commen taar voorzien. Daarnaast hadden begijnhoven, de moderne devotie en onderwer pen uit de vrouwengeschiedenis haar grote aandacht. Aan deze vele onderwerpen werkte ze nauwgezet in haar eigen tijd. Zo promoveerde zij in 1987 met het proefschrift Begijnen in Brabant: de begijnhoven van Breda en Diest. Haar artikelen zijn in meerdere talen vertaald en zij gaf lezingen in o.a. Florence en Londen. Rond 1990 meldde ze mij dat de kans bestond dat ze zou worden be noemd tot hoogleraar in de nieuw op te richten leerstoel vrouwenge schiedenis in Utrecht. Die leerstoel kwam er niet en dat speet me: ik zou een hooggeleerde medewerkster een parel op de kroon van het Ge meentearchiefhebben gevonden. In 2002 was het middeleeuwse deel van haar inventaris (1245-1572) gereed. Bij de toen jaarlijkse viering van de verjaardag van Haarlem als stad werd de inventaris in de Gravenzaal op het stadhuis feestelijk ge presenteerd en Florence ging verder met het vervolg (1572-1813). De groei van het Haarlemse gemeentearchief via Archiefdienst voor Kennemerland naar Noord-Hollands Archief betekende ook een grote toename van de taken van Florence als adjunct-archivaris bij de eerste en afdelingshoofd en lid van het mt bij de laatste. De werklast werd steeds zwaarder en aan het inventariseren van het Stadsarchief kwam NECROLOGIEËN 209

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 213