zij steeds minder toe.Toen ook haar gezondheid hieronder begon te lij den besloot ze haar functie als afdelingshoofd neer te leggen waardoor het inventariseren weer haar hoofdtaak werd. Op 5 oktober 2007 werd Florence plotseling met spoed opgenomen in het ziekenhuis. Haar ziekte bleek onbehandelbaar en op 30 decem ber mailde ze dit zelf aan haar vriendenkring. Tegelijkertijd berichtte ze verheugd dat de verbroken huwelijksband met haar Rudolf hersteld zou worden en wenste ze iedereen het beste voor het nieuwe jaar. Om het aan opvolgers mogelijk te maken het werk aan haar oud-archief te voltooien schreef ze thuis nog een aantal teksten over haar werkwijze en wat nog gedaan moest worden en annoteerde ze de reeds bestaande bestanden. In april werd ze opgenomen in het Hospice te Heemstede. Over de verpleging daar was ze steeds vol lof en ze ontving er geregeld bezoe kers waaronder enkele zeer getrouwen van de archiefdienst. Die brach ten vaak boeken mee die bij een volgend bezoek gelezen bleken te zijn want haar verstand bleef al die tijd helder. Kort voor haar overlijden vertelde ze nog verheugd dat haar in een Duits tijdschrift verschenen artikel over de Johannieters, Networking for the Holy land in een Engels tijdschrift zou worden overgenomen. Florence was een gedreven historicus, een vooraanstaand archivaris en een groot kenner van de Haarlemse geschiedenis, vooral in de Middeleeuwen. Zij was een kritisch lezer, maar gaf daarbij ook opbou wend commentaar en was altijd bereid haar kennis met anderen te delen. Zij was een sterke vrouw. Ik ben dankbaar dat ik haar gekend heb en haar samenwerking en vriendschap heb mogen ondervinden. De ar chiefdienst zal haar deskundigheid en collegialiteit missen. Jan Willem Rutgers 25 juli 1919 - 28 augustus 2008 Op 28 augustus 2008 is mijn vader, Jan Willem Rutgers, overleden. Haarlem nam een belangrijke plaats in zijn leven in. Zo was hij advo caat en kantonrechter in deze stad. Ook tal van maatschappelijke func ties die hij in de loop der jaren vervulde, zoals lid van het college van JAAP TEMMINCK 210 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 214