hij veel plezier aan de Rotary Haarlem; hij is er lid van 1958 tot 2007. Het persoonlijk leven van mijn vader kent in 1962 een dieptepunt als Miep en hij besluiten te scheiden. Kort daarna bloeit de liefde tussen hem en mijn moeder, Sjoukje Oppenhuizen op; zij trouwen in 1963. Dit is het begin van een bijzonder gelukkig huwelijk. Was zijn eerste huwe lijk kinderloos gebleven, nu krijgt hij de zorg over twee kinderen uit het eerste huwlijk van mijn moeder, Johannes en Annerieke Bosman. Maaike Rutgers wordt in 1964 geboren en ik in 1966. Het gezm is pas compleet als Ineke Hofman - een dochter van vrienden van mijn ou ders die zijn overleden - in 1972 bij ons in de familie komt. Zij is dan 13 jaar en aan tafel schikken we een beetje in. Mijn ouders zorgen er voor dat de verschillende achtergronden geen rol spelen binnen het gezm. Wij voelen ons één. In 1967 wordt Jan Willem, op 48-jarige leeftijd, als kantonrechter in Haarlem benoemd. 'Ik wil ook wel eens aan de andere kant van de tafel zitten', laat hij optekenen in de krant. In o.a. Loes Rossier en Bert Keu len vindt hij goede collega's en later ook vrienden. Hij beleeft veel ge noegen aan dit werk, al blijft de advocatuur hem lief. In 1982 wordt Jan Willem voor korte tijd gedeputeerde van de provincie Noord-Holland. Hij vindt bevrediging in de bestuurlijke kant van het werk. Het valt hem tegen dat ten aanzien van het politieke werk veel energie gemoeid zou moeten zijn met lobbywerk in plaats van het door hem geliefde po litiek debat. Na bijna drie jaar keert hij op 65-jarige leeftijd terug naar het kantongerecht om daar nog vijfjaren te mogen werken. Hij vindt het heerlijk, geniet van het contact met veelal jongere collega's, advo caten en rechtzoekenden. Na zijn pensionering in 1989 hebben mijn ouders goede jaren. Zij genieten van elkaar en van de kleinkinderen. De door hen zo geliefde Alberdingk Thijmlaan in Heemstede wordt in 2006 verruild voor een flat aan De Berkenhof in dezelfde plaats. Zij worden hier snel gelukkig, ook omdat de medebewoners erg aardig voor mijn ouders zijn. Mijn vader leest veel en beleeft plezier aan voetbal op tv. Niet zelden komen zijn voetbalvrienden Lies van der Linden en Johan den Boer meekijken. Achteraf neemt in maart 2005 het leven van mijn vader een wending waarvan hij niet geheel herstelt. Hij valt op Landgoed Elswout en breekt zijn heup. Terwijl hij in het ziekenhuis ligt krijgt hij een tia die een gedeelte van zijn spraakvermogen wegneemt. Dat hij de laatste jaren niet meer goed kan praten verdriet hem zeer. Nadat ook zijn li chamelijke krachten verder afnemen - op de goede zorg van zijn huis- NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 217