arts, dr.R. Kruthoffer, wordt steeds vaker een beroep gedaan - verliest het leven langzaam zijn glans. Mijn moeder zorgt geweldig voor hem tot het moment dat hij rustig uit het leven wordt weggenomen. Lopend door Haarlem zijn er veel momenten waarop ik aan hem denk. Natuurlijk in de Jansstraat waar het kantongerecht is gevestigd, maar ook bij het Provinciehuis en het voormalig hoofdkantoor van de Nutsspaarbank aan de Dreef. Op de velden van de Koninklijke hfc aan de Spanjaardslaan was hij graag. Ook heb ik in de glorietijden van hfc Haarlem, in de tachtiger jaren onder leiding van trainer Barry Hughes, vaak met hem op de tribune gezeten aan de Jan Gijzenkade. Soms schaamde ik me over de wel erg ouderwetse scheldwoorden die hij over het veld riep. Wij zagen Ruud Gullit debuteren. Een wat lange, slun gelachtige jongen die telkens buitenspel liep. Ik kan niet nalaten om ook in de vernieuwde schouwburg van Haarlem aan mijn vader te den ken. Hij was er voorzitter van het bestuur van 1990 tot 1995. Het paste in zijn progressief liberale opvattingen om zeker niet elk gebouw op leeftijd te willen behouden. Zo was hij in die tijd voorstander om een nieuwe moderne schouwburg te bouwen, met een grote zaal voor een breed publiek, als onderdeel van de nieuwbouw van het Enschedécom- plex. Ook de gemeente Haarlem was hier aanvankelijk voor, in plaats van het verbouwen van de huidige schouwburg. De afloop is bekend. U wilt me wel niet kwalijk nemen, ook nu de verbouwing achter de rug is, dat ik me afvraag of dit een juiste beslissing was. Ik heb mijn vader er vorig jaar nog wel eens naar gevraagd, maar hij was hier al niet meer zo mee bezig. Liever kijken naar de dag van morgen. Die dag van morgen kwam toch nog sneller dan gedacht. Op 2 sep tember 2008 namen we afscheid van een lief, positief en maatschappe lijk betrokken mens, eerst in Kapel Nieuw Vredenhof en later op Westerveld. Het was ontroerend om te zien hoeveel harten hij heeft ge raakt. Jannie Sipkes - Molenaar 7 juni 1932 -13 juni 2008 Een vrolijke tekening van de Haarlemse kunstenaar Hannes Kuijper, speciaal voor de uitvaart van Jannie Sipkes gemaakt, sierde haar over- DIRK JAN RUTGERS 214 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 218