pen. En het heeft jaren geduurd, maar het lukte uiteindelijk toch om vlakbij de Langebrug (de verfroller) de kleurrijke Pagoda Catalana van kunstenares Dora Dolz te plaatsen. Dit bijzondere zitbankje riep name lijk door zijn uitheemse vorm en kleuren nogal wat verzet op van om wonenden. Een ander project was de afronding van het fotoproject 'Kijk naar je eige', van Ted Dobson. In 1973,1980 en in 1996 fotografeerde deze zijn Haarlemse vriendenkring. Jannie organiseerde in 1984 naar aanleiding van het kunstbeleid van de regering de manifestatie Cultuur in de Knel in het Haarlemse Concertgebouw. Daarmee stond zij aan de wieg van de Kunstlijn, de kunstenaarsmanifestatie, die zich jaarlijks over vrij wel de hele stad heeft verspreid. Toen Jannie Sipkes in 1997 met pensioen ging, werd ter harer ere de Jannie Sipkesprijs ingesteld. Jannie mocht deze prijs, bestaande uit een geldbedrag en een sculptuur van Eja Siepman, steeds zelf overhan digen. Jannie Sipkes was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de cember 1988 kreeg zij de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. Met haar ging een zeer bijzondere vrouw en een onbaatzuchtig mens van ons heen. Een vrouw, recht door zee, die altijd precies zei waar het op stond. Niet altijd voor iedereen gemakkelijk, wèl iemand met een groot gevoel voor rechtvaardigheid en hulpvaardigheid. Jannie Sipkes werd op 17 juni door familie en een schare aan vrien den, bekenden en veel kunstenaars letterlijk uitgewuifd, toen zij alleen voor haar uitvaart in de rouwauto vertrok. Zo heeft zij het gewild en zo gebeurde het. Emil Zwartser 29 maart 1913-12 april 2008 Onze levenspaden kruisten elkaar in 1969 bij de Rotaryclub Haarlem toen ik mijn entree maakte bij dit gezelschap. Miel, zoals hij altijd ge noemd werd, was toen al 3 jaar lid. Wij maakten samen deel uit van di verse commissies, en het kostte in het begin knap wat moeite om el kaar in het werk te 'vinden'. Miel regelde het wel alleen, en goed. Hij liet zich niet zo gemakkelijk kennen. Maar naarmate de tijd vorderde groeide een hechte vriendschap zoals je er niet veel terugvindt in het leven. KO VAN LEEUWEN NECROLOGIEËN 217

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 221