Kroniek Januari i In de oudejaarsnacht ontstaat in de Waarderpolder een enorme brand. Extrabox Self-storage gaat in vlammen op. Daardoor verliezen 250 huurders alles wat zij dit opslagbedrijf hebben opgeslagen. De brand ontstond vermoedelijk door het afvuren van fosforkogels. 12 De Haarlemse vrouwenband the name wint de Nederlandse finale van de internationale Battle of the Bands in het Amsterdamse Paradiso. Op 13 februari is de Europese finale in Kopenhagen. De metalband tim mert al langer aan de weg en bracht drie cd's uit. 16 Na zeven jaar herstelwerkzaamheden wordt het Willibrordorgel in de Kathedrale Basiliek St. Bavo weer in gebruik genomen. Het orgel wordt bespeeld door ton van eck. De restauratie kreeg financiële steun van de Rijksdienst voor Archeologie, Culuurlandschap en Monumenten, de stichting Willibrordorgel en particuliere schenkingen. 18 Een zeldzame gouden nooddukaat, geslagen tijdens het beleg van Haarlem in 1572, heeft in het New Yorkse veilinghuis Stack's 43.000 dollar opgebracht. Tijdens het beleg werd de economie in de stad op peil gehouden door het slaan van zilveren en gouden noodmunten. 21 Het Stedelijk Gymnasium wil een eeuwenoud poortje, dat sinds 1912 in de binnentuin van het Frans Halsmuseum staat, terug nu de renovatie van de school is afgerond. Het poortje maakte drie eeuwen lang deel uit van de school. Rector olgers wil een beroep doen op de Haarlemse Monumentencommissie. 22 De oude straatnaambordjes in de binnenstad mogen blijven. Eerder wilde de gemeente alle bordjes vervangen. Besloten is nu dat in de oude binnenstad geen nieuwe bordjes komen. 30 'Tijd voor een nieuwe revolutie in het Rozenprieel'. Die oproep komt van buurtbewoner floris mulder in de wijkkrant Rooskleurig. Die revolutie is nodig om dat de wijk kampt met enorm achterstallig on- ICO VAN LEEUWEN 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 225