derhoud. Met de oproep wordt verwezen naar de jaren zeventig, toen De Roos in opstand kwam tegen de sloop van de bestaande bebouwing. 30 Het festivalterrein voor Bevrijdingspop wordt dit jaar uitgebreid. Be halve het Vlooienveld in de Hout en het Frederikspark zal dit jaar ook het Florapark meedoen. Februari 1 Connexxion verkoopt het voormalige NZH-terrein, met daarop de bus remise, aan Hoorne bv, de vastgoedmaatschappij van supermarktke ten Vomar. Op het terrein moeten driehonderd woningen en een supermarkt van Vomar komen. 5 Deze week en de volgende week wordt op de Parklaan intensief naar bommen uit de Tweede Wereldoorlog gespeurd. Het gaat vermoedelijk om vier niet ontplofte vliegtuigbommen. De speurtocht is nodig omdat er ondergrondse werkzaamheden moeten worden verricht. 7 Teylers Museum, het oudste museum van ons land, krijgt vijf jaar achtereen 200.000 euro van de BankGiroloterij. Het museum wil het onder meer gebruiken om de collectie Nederlandse schilderijen en de verzameling tekeningen uit te breiden. 15 In tal van brievenbussen, vooral bij hofjesbewoners, glijdt de eerste Haarlemse Hofjeskrant in de brievenbus. Journalist willem brand maakt de krant, waarin hij zo'n viermaal per jaar nieuws uit en over hofjes wil publiceren. 16 Een helikopter van de politie landt bij de Haarlemse Langebrug. Bijna ging de landing mis, toen een van de wieken een lantaarnpaal raakte. Vanuit de heli waren foto's gemaakt van een brand in de binnenstad. Een stuk van een van de wieken klapte honderd meter verder tegen een raam van een woning aan de Turfmarkt. Niemand raakte gewond. 17 De gemeenteraad besluit dat de woningen in de Gouwstraat en de Graafschapstraat in Haarlem-Oost niet worden gesloopt. De woningen maakten deel uit van grootschalige sloop- en nieuwbouwplannen voor het gebied dat grenst aan de Schipholweg en de Schalkwijkerstraat. 20 Het Provinciehuis krijgt zijn lantaarnkappen terug. Architect cor bouwstra maakte een historische reconstructie van de kappen, die tot 1869 op Paviljoen Welgelegen prijkten. 23 DeTurkse moskee Selimiye wordt feestelijk geopend en officieel in ge bruik genomen. Driejaar is er aan de moskee gebouwd met een Turkse aannemer en Turkse bouwvakkers. Het ontwerp is van de Nederlandse architect fed de reeskamp. JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 226