24 De vvv Zuid-Kennemerland haalt een streep door de romantische naam Haarlemse Bloemenmeisjes. Voortaan vormen de meisjes het Haarlems Promotieteam dat breder voor promotie van de stad kan worden ingezet. 26 Hooligans zorgen bij de bekerwedstrijd Haarlem-Heracles voor ernsti ge rellen, waarbij ook tal van auto's worden beschadigd. Negen rel schoppers zijn door de politie opgepakt. 28 De oud-katholieke bisschop van Haarlem, jan-lambert wirix- speetjes (61) overleden. Hij leed al enkele jaren aan een ongeneeslijke vorm van kanker, wirix was oorspronkelijk een rooms-katholieke priester. Uit onvrede met het beleid van paus Johannes Paulus II stapte hij in 1982 over naar de oud-katholieken. In 1995 werd hij bisschop. Maart 3 Met een groot ceremonieel van ruim zeventig rechters en gerechts ambtenaren wordt herman van der meer uit Alkmaar geïnstal leerd tot nieuwe president van de Rechtbank Haarlem. Het bijzondere van de installatie is dat deze in de Toneelschuur plaatsvindt. In de ge rechtsgebouwen is geen plaats voor een dergelijke omvangrijke bijeen komst. 4 Het zuidelijk gedeelte van het Westelijke Tuinbouwgebied krijgt niet de bestemming 'natuur'. Dat besloten Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. De gemeente Haarlem is teleurgesteld. De raad stemde begin 2007 unaniem voor de bestemming 'natuur'. 10 In de Grote of Sint Bavokerk wordt de uitvaartmis gehouden voor de oud-katholieke bisschop wirix-speetjens. De eigen kerk was te klein zodat naar de Protestantse kerk werd uitgeweken. Een mooi staaltje van oecumene. Voetbalclub hfc Haarlem heeft omwonenden een bloemetje aangebo den omdat zij ernstige hinder ondervonden van relschoppers na het duel tegen Heracles op 26 februari. Ook zijn de bewoners uitgenodigd om een thuiswedstrijd van Haarlem bij te wonen. 11 De politie treft bij een woning aan de Amsterdamse vaart 21 ernstig verwaarloosde paarden aan. De dieren stonden op sterk vervuilde grond. De paarden zijn vervoerd naar een opvangcentrum. Eén paard moest worden afgemaakt. 29 De Generaal Cronjéstraat is voortaan autovrij en daarmee voetgangers gebied geworden. Er mag nog wel gefietst worden. Wethouder maar kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 227