ten DiVENDAL plaatst rond 11 uur de eerste paaltjes die het autover keer moeten tegenhouden. 29 In de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart wordt voor de 16de keer Bavodag gehouden. Ruim 1400 katholieke jongeren bezoch ten de dag, die een feestelijke aanloop is tot het sacrament van het Vormsel voor 12- en 13-jarigen. Bij de toediening van het vormsel wor den jonge katholieken volwassen leden van hun kerk. April 5 De zussen silvia agterhof en yvonne ter weyde van het sou venirswinkeltje onder de St. Bavo presenteren hun zelfgemaakte hand zame gids voor Haarlem, de HaarlemGuide. Het viertalige gidsje is een welkome aanvulling op de vvvgidsjes. De Haarlemse bluesband john the revelator viert zijn veertigja rig bestaan. Niet in Haarlem, maar in Thalia in Oud-IJmuiden. 10 De Haarlemse discotheek Stalker aan de Kromme Elleboogsteeg be staat 25 jaar. In Stalker komen vooral nieuwe ontwikkelingen in de popmuziek. Begonnen werd met punk, new wave, jazz, funk en soul en daarna hiphop. 12 emile zwartser (95) overleden, zwartser had een bekende foto zaak in de Grote Houtstraat en was 25 jaar voorzitter van de Foto De taillisten Club, de fdc, een soort branchevereniging. 15 Twee Haarlemse schilderijen, de Kleine Houtpoort van theophile de bock (1851-1904), en Interieur van de St. Bavo van jacob schen kel (1829-1900) worden geveild bij Christie's. 19 Jachtclub Wetterwille houdt op te bestaan. Wetterwille moet wijken voor de aanleg van de Schoterbrug in Haarlem-Noord. De eigenaren van het complex met pleziervaartuigen worden door de gemeente Haarlem uitgekocht voor 1,8 miljoen euro. 23 De Zuid-Oosterkerk van architect BOEYiNGA, aan de Richard Holkade blijft behouden. Lange tijd dreigde sloop van het karakteristieke kerk je. Het krijgt een maatschappelijke bestemming. 25 Burgemeester bernt Schneiders reikt ter gelegenheid van Konin ginnedag een aantal koninklijke onderscheidingen uit o.a. aan han de haan, actief bij de voetbalverenigingen hfc Haarlem en Telstar, s. van der meer, actief bij Habitat for Humanity, margreeth pop, o.a. redactiesecretaris van het Jaarboek Haerlem en a. schou ten, vrijwilligster bij de Zonnebloem. JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 228