Haarlem wordt door de Nederlandse Kennisbond uitgeroepen tot Ker- misstad van het jaar. De gebeurtenis wordt feestelijk opgeluisterd door een gratis concert. Mei 5 Naar schatting ruim 150.000 mensen hebben dit jaar Bevrijdingspop bezocht. Het prachtige weer en enkele fikse publiekstrekkers als Claw Boys Claw, Joan Armatrading en Alain Clark zorgden voor de enorme toeloop. 6 Met twintig stemmen vóór en slechts zes tegen gaat de algemene le denvergadering van de partij Axielijst akkoord met het voorstel van het bestuur om gemeenteraadslid sjaak vrugt te royeren. De partij acht samenwerking met hem niet meer mogelijk, vrugt zelf voelt vanuit de burgerij voldoende steun om dan maar zonder partij zijn raadswerk voort te zetten. 13 De Koninklijke Hollandse Maatschappij der Wetenschappen verkoopt haar kapitale pand, het Hodshonhuis, aan het Spaarne. De nieuwe ei genaar is de vereniging Hendrick de Keyser, die zich inzet voor het be houd van historisch waardevolle huizen. De Maatschappij blijft ge huisvest in het pand, dat in 1794 in opdracht van keetje hodshon werd gebouwd. 14 Drie gevelstenen van het oude St. Jacobs Godshuis in de Hagestraat, die in 1966 met de bejaarde bewoners mee verhuisden naar St. Jacob in de Hout, keren terug in het oude pand, dat nu Rosenstock-Huessyhuis heet. Op initiatief van de Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem lieten de regenten van het Sint Jacobs Godshuis de stenen terugplaat sen. 25 De leerlingen van de Haarlemse balletschool ciska vrind geven een afscheidsuitvoering in schouwburg De Meerse in Hoofddorp, ciska vrind stopt na 34 jaar met haar balletstudio, waar generaties balleri na's plezier in het dansen vonden. 29 De Haarlemse illustrator charlotte dematons krijgt de Gouden Penseel voor haar boek Sinterklaas. Het boek heeft geen tekst, alleen tekeningen. De jury prijst het boek als een klassieker met actuele trek jes en een grote knipoog naar de literatuur. Het Stationsplein staat 's ochtends vol met lege autobussen van Con- nexxion. De chauffeurs besloten te staken buiten de spitsuren. De sta king gebeurt om de looneisen meer kracht bij te zetten. kroniek 225

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 229