Juni 2 IGONE DE JONG, danseres bij het Nationale Ballet, wint De Olifant 2008, de cultuurprijs van Haarlems Dagblad/IJmuider Courant. De feestelijke toekenning heeft plaats in de vernieuwde Stadsschouw burg, waar de verbouwingsactiviteiten nog niet helemaal zijn afge rond. Het Haarlems Amateur Symfonie Orkest krijgt de nieuw inge stelde Publieksprijs. 6 cees simmerman (81) krijgt uit handen van burgemeester bernt Schneiders een koninklijke onderscheiding. Simmerman is al 47 jaar bestuurslid van volkstuinvereniging Ons Buiten aan de Boerhaa- velaan, die dit jaar 75 jaar bestaat. Twaalf jaar na oprichting van de kabelkrant van Haarlem 105TV is op 6 juni de eerste televisieuitzending van de lokale zender te zien. 'Haar lems Kwartier' is de titel van het programma, dat eens in de twee weken worden uitgezonden en waarin de stad en haar inwoners cen traal staan. 11 Het eerste tapijt dat joost swarte voor de Gravenzaal ontwierp en dat vervangen moest worden omdat het pluisde, brengt, geveild in dertien stukken, een bedrag van 12.700 euro op. 17 jannie sipkes (76) overleden. Zij was de oprichtster en eerste direc teur van de Haarlemse kunstuitleen, de sbk. Ook was zij betrokken bij de oprichting van de Toneelschuur, Kreater en Release. 22 De Pinkstergemeente houdt de eerste kerkdienst in het nieuwe kerkge bouw in de Medanstraat in Haarlem-Noord. De Pinkstergemeente, 100 jaar oud, vertrok na bijna 35 jaar uit de Zuid-Oosterkerk aan de Richard Holkade. De Haarlemse honkbalclub Kinheim wint in Italië voor het tweede jaar achter elkaar de Europacup I voor honkbal. Kinheim won met 3-2 van de Italiaanse club Grosseto. 23 De Haarlemse cabaretière Brigitte kaandorp schenkt de hele re cette van haar optreden in openluchttheater Caprera aan de stichting Bloemendaal-Dogon. Van het bedrag, dat in de duizenden loopt, kan een schooltje met twee klassen worden gebouwd in het onherbergza me Dogon in Mali. Dogon behoort tot de armste gebieden in de wereld. 26 De 186 sociale huurwoningen in de Bloemenbuurt bij de Pijlslaan wor den de komende jaren door woningcorporatie Ymere verkocht. Dat ge beurt via een bijzondere koopconstructie: de kopers hoeven slechts 75% van de marktwaarde te betalen. Maar als zij hun huis later willen verkopen, dan moeten zij dat doen aan Ymere. 226 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 230