29 In de Grote of St. Bavokerk wordt dirk jan schoon tot achttiende oud-katholieke bisschop van Haarlem gewijd, schoon kreeg de meerderheid van de stemmen der gelovigen, die zelf bepalen wie bis schop wordt. 30 hans van doorneveld, voormalig trainer van hfc Haarlem, over leden. Hij was de meest succesvolle trainer in de geschiedenis van Haarlem. Hoogtepunt was de deelname van de Roodbroeken aan Euro pees voetbal, in 1982. Onder druk van de buurtbewoners van het Kleverpark en de Haarlemse Bomenwachters hebben b en w afgezien van de kap van twee enorme iepen op de hoek van de Kleverparkweg en de Verspronckweg. Juli 1 De Kenau Hasselaersprijs, zo gaat de nieuwe emancipatieprijs heten. Dat laat de Haarlemse gemeenteraad weten. De prijs, die in 2008 voor het eerst wordt uitgereikt, is voor Haarlemmers die zich hebben inge zet voor een eerlijke en gelijkwaardige behandeling van personen of organisaties. 3 anna tummers (1973) wordt de nieuwe conservator oude kunst bij het Frans Hals Museum. Zij volgt pieter biesboer op, die binnen kort met pensioen gaat. Zij was onder meer drie jaar assistent-conser vator bij de National Gallery of Art in Washington. Haarlems Dagblad is nog steeds de belangrijkste nieuwsbron als het gaat over nieuws over de gemeente. Dat blijkt uit de jaarlijkse Omnibu senquête die de afdeling Onderzoek en Statistiek van de gemeente heeft laten doen. Ruim éénderde zegt de krant vaak te raadplegen voor het stadsnieuws. 4 wim cerutti en Edith breuker richten het Willem van den Huil Genootschap op. De akte van oprichting wordt getekend in de binnen tuin van de Janskliniek, waar ooit de speelplaats was van de Franse school, de kostschool die van den hull (1778-1858) leidde. De auto biografie die hij schreef, geeft in meer dan 800 bladzijden een treffend beeld van het Haarlem van zijn tijd. 7 Naast Rotterdam en Amsterdam is ook Haarlem aangewezen voor de tweede ronde van het Wereld Kampioenschap honkbal, dat in 2009 wordt gehouden. 12 Het Haarlems Orgel festival krijgt een imposante start met een bij zondere uitvoering van 'Ein Deutsches Requiem' van johannes kroniek 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 231