brahms. In opdracht van de Stichting Internationaal Orgelconcours heeft componist wijnand van klaveren van brahms' orkestbe geleiding een orgelarrangement geschreven. 12 Organist kees hughes bespeelt het gerestaureerde orgel van de Waalse kerk in het Begijnhof tijdens de open dag. De restauratie van het twee eeuwen oude orgel heeft zeven jaar geduurd. 17 De Nederlandse organist gerben mourik wordt tot winnaar van het 47ste Internationale Orgel Improvisatieconcours in Haarlem uitgeroe pen. De Publieksprijs ging naar de Duitser david franke. 2i Jaap Ploos van Amstel is de titel van het boek dat verschijnt over de ge lijknamige Haarlemse kunstenaar, frans duister, kunstcriticus, schreef het ter gelegenheid van het zestigjarig kunstenaarschap van PLOOS VAN AMSTEL. Augustus 2 Het echtpaar van capelle-samson staat voor het laatst in de ver maarde kaas- en delicatessewinkel in de Gierstraat. Zestig jaar lang was dit familiebedrijf een begrip in Haarlem. Grondlegger was piet samson, die zo'n honderd jaar geleden met zijn kaashandel in Heem stede begon. Hij had een groot aantal kinderen, die allemaal in de zui velhandel terecht kwamen. 8 De Haarlemse architect thijs asselbergs is benoemd tot hoogle raar TU Delft, asselbergs behoudt zijn eigen bureau in Haarlem. Hij was vier jaar stadsarchitect in Haarlem. Hij ontwierp onder meer De Lange Brug bijgenaamd de Verfroller. ïo De twaalfjarige martijn admiraal en de vijftienjarige marleen de kroon zijn winnaar geworden van de Haarlemse Muggenronde. De wielerronde voor de Haarlemse jeugd werd voor de 51ste keer gere den. 11 Burgemeester bernt Schneiders laat zijn ambtgenoot wang qis- ham van Peking per brief weten dat de boekdrukkunst toch echt in Haarlem is uitgevonden. De ludieke actie van de Haarlemse burge meester is een reactie op de mededeling bij de opening van de Olympi sche Spelen, dat de boekdrukkunst in China is uitgevonden. Volgens de Chinezen drukte hun landgenoot pi chang al in de 11de eeuw ka rakters. 12 De Haarlemse bente jonker is met haar toneelstuk 'Der Zerbroche- ne Schlüssel' genomineerd voor de Duitse Kindertheaterprijs 2008. Af- 228 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 232