gelopen seizoen was het stuk in Duitsland te zien. Eerder werd haar stuk 'Zabibi und Muzalifa' al een aantal seizoenen in Duitsland ge speeld. 13 De 74-jarige Haarlemse trompettist ray - deetje voor vrienden - krijgt ter gelegenheid van de opening van Haarlem Jazzstad de Pen ning van Verdienste van de stad Haarlem. The Harlem Blues Jazz Band uit de Verenigde Staten zorgt voor een spetterende opening in de Philharmonie van de achtentwintigste edi tie van Haarlem Jazz Stad. 16 Met een ontbijt van verse belegde broodjes en prosecco wordt de ver nieuwde Gedempte Oude Gracht feestelijk geopend. Wat in vroeger eeuwen een watergracht was, is nu busbaan geworden, voornamelijk aangepast voor de Zuidtangent. 20 De zogenoemde naamklinkers verhuizen van de Kruisstraat naar de Jansstraat. Daar zullen zij de locatie van de vroegere Janspoort marke ren. De klinkers stammen uit 1995, toen Haarlem 750 jaar stadsrechten vierde en inwoners tegen betaling hun naam in een klinker konden laten graveren. 21 Jopenbier krijgt een zilveren medaille voor zijn Jopen Hoppen en Jopen Bok op de World Beer Championship in Chicago. Het was voor het eerst dat Jopenbier aan deze 'Olympische Spelen' voor het bier deel nam. 27 Groots is het afscheid dat de Haarlemse havenmeester jan sprokke- lenburg ten deel valt. Met een tocht op het schip Palladium over het Spaarne zet de havenmeester na 33 jaar een punt achter zijn loopbaan. Hij wordt geëerd met de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. 28 Oud-kantonrechter jan willem rutgers (89) overleden. Hij vervul de vele functies in de spaarbankwereld en was tien jaar lid van de ge- meenteraard van Heemstede. 29 De Haarlemse kunstenaar en striptekenaar joost swarte heeft een glas-in-lood raam ontworpen voor het Coornhert Lyceum. Het raam meet zes vierkante meter en is een cadeau van de Ouderraad. 30 Een massale toeloop markeert het eeuwfeest van het ns-station in Haarlem. Het station, schepping van architect d.a.n. margadant, werd in 1908 in gebruik genomen en is nog steeds een van de mooiste stations van ons land. 31 Joos Clijsen is de titel van het boek, dat over de gelijknamige Haarlem se kunstenares wordt gepresenteerd, clijsen overleed in 2005 en schiep vooral ruimtelijke kunst. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 233