September 1 Een 33-jarige gedetineerde in de Haarlemse gevangenis De Koepel pleegt zelfmoord. Het is dit jaar de tweede gevangene die in De Koepel zelfmoord pleegt. 2 Een opmerkelijke roofbij de Haarlemse Renaultdealer Finesse: inbre kers stalen dertig luxe stoelen uit Renault Espace auto's. Overigens blijkt dat ook elders in het land Espace stoelen worden gestolen. 4 De Haarlemse jeugdboekenschrijver bies van ede heeft zijn eerste thriller ten doop gehouden. Hij heeft zich daarvoor laten inspireren door een geruchtmakende zedenzaak in Groningen, waar tijdens or gieën mannen besmet bloed kregen toegediend. 8 Een ongepubliceerd kort verhaal dat harry mulisch in 1953 schreef, bracht bij veilinghuis De Eland van Van Gendt Book Auctions 4000 euro op. 9 De Haarlemse judoka elco van der geest kondigt aan dat hij voor de Olympische Spelen van 2012 de Belgische nationaliteit wil aanne men. Dan kan hij voor België in de Spelen uitkomen. Hij doet dat om de concurrentie met collega henk krol in ons land te ontlopen. 12 Op de zolder van het vroegere woonhuis van de Haarlemse beeldhou wer mari andriessen aan de Wagenweg zijn dertig monumentale tekeningen aangetroffen. Ze werden gevonden door marietje an driessen, de schoondochter van de beeldhouwer, en galeriehouder WILLEM SNITKER. 13 Krakers bezetten tijdens de Open Monumentendagen de panden Spaarne 82,84 en 86 van hoteleigenaar joop van der tak. De panden zijn sterk verwaarloosd en staan al jaren leeg. Vanaf een rond podium op de Begijnebrug over de Bakenessergracht heeft het door henk vijn georganiseerde Bakenessergrachtconcert plaats. Een vloot van veertien feeëriek verlichte muziekboten zet het feestconcert extra luister bij. 16 Drogisterij Van der Pigge wordt niet verkocht. Dat maakt het bestuur van de stichting Mevos, die de aandelen bezit, bekend. Mevos is de overkoepelende organisatie waaronder Van der Pigge valt. De medede ling is een reactie op de onrust die ontstond onder het personeel en veel Haarlemmers, toen de toekomst van de drogisterij onzeker werd door een erfeniskwestie. 19 In delen van de wijk Zijlweg-West is een rattenplaag uitgebroken. Bij woningen in de Hyacintenlaan zijn ratten aangetroffen ter grootte van 230 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 234