een volwassen kat. De ratten komen de huizen binnen via verzakte ri oolleidingen. 20 to venema (92) overleden. Zij was decennia lang een begrip in de Haarlemse danswereld. Generaties kleine ballerina's bracht zij in haar dansstudio's de vreugde van het dansen bij. Op haar 71ste besloot zij bewegingslessen aan ouderen te gaan geven. Zij richtte dansstudios in aan het Klein Heiligland, aan de Bronsteweg in Heemstede en in Schal kwijk. 24 Erik van egeraat, architect van de vernieuwde stadsschouwburg uit forse kritiek op de wijze waarop de aannemer zijn restauratieont- werpen heeft uitgevoerd. Volgens van egeraat had de oude gevel gereinigd en opnieuw gevoegd moeten worden. Volgens cultuurwet houder chris van velzen mag dat niet van Monumentenzorg. 25 In het Ramplaankwartier zijn de achterliggende maanden restanten gevonden van het kasteeltje Rolland. Tijdens het plaatsen van afval containers stuitte men op ondergrondse muurtjes. Het kasteeltje werd vermoedelijk in de twaalfde eeuw gebouwd en later uitgebreid. 26 De gemeente Haarlem koopt voor 800.000 euro de vijf schilderijen terug die in 2002 uit het Frans Halsmuseum zijn gestolen. De werken doken kort geleden op bij een vastgoedhandelaar in Den Bosch. Het gaat om schilderijen van van ostade, dusart, cornelis bega en jan steen. De werken blijken flink beschadigd. Nederlandse en En gelse infiltranten hielpen de politie in Den Bosch om de helers van de vijf schilderijen in de kraag te vatten. De dieven zelf zijn nog onbe kend. 26 Prinses maxima opent de verbouwde en gerenoveerde Stadsschouw burg. Daarna woont zij de openingsvoorstelling 'Batte' bij, een familie musical gespeeld door Het Huis aan de Amstel. De musical is speciaal voor de Haarlemse schouwburg geschreven. 27 martin berendse, directeur van het Nationaal Archief, maakt be kend dat het Spaarnestad Foto Archief vanuit Haarlem vertrekt en naar Den Haag gaat. In het archief bevinden zich twaalf miljoen persfoto's vanuit de hele wereld. Het bibliofiel en grafisch genootschap 'Het Beschreven Blad' viert zijn vijfentwintigjarig bestaan. Dat doet het o.a. door een herinnerings bordje te plaatsen aan het pand Parklaan 12, waar Godfried Bomans een deel van zijn jeugd doorbracht. Daarnaast schenkt het genootschap een bordj e voor het woonhuis vanBUSKENHUET. 28 Conservator pieter biesboer van het Frans Halsmuseum en de ver- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 235